Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Divoká honička po dálnici do Prahy. Řidička si chtěla podpálit roušku

Divoká honička po dálnici do Prahy. Řidička si chtěla podpálit roušku
Zdroj: Profimedia / pixabay / koláž eXtra
ohrožení
Policisté zadrželi osmadvacetiletou řidičku, která jim uháněla zběsilou jízdou z Plzeňského kraje až do Prahy. Policejní hlídka byla nucena použít zastavovací pás a rozbít okno auta, protože si řidička snažila zapálit roušku. Celým případem se policie stále zabývá, testy na drogy a alkohol v krvi osmadvacetiletá žena odmítla.

Osmadvacetiletá řidička uháněla zběsilou jízdou policejní hlídce, ujížděla jim ve Škodě Fabii po dálnici D5 v noci na pátek kolem jedné hodiny ráno. Policistům unikala rychlostí až 180 km/h z Plzeňského kraje až do Prahy. Během uhánění se jí podařilo najet i na jedno z policejních aut, které ji chtělo předjet.

Na sedačce leželo větší množství prášků

V Praze byla řidička zadržena, ovšem až díky zastavovacímu pásu, který ji propíchl pneumatiky. "Řidička na výzvy k opuštění vozidla nereagovala, držela v ruce zapalovač a snažila se zapálit roušku, kterou měla v tu chvíli nasazenou na obličeji," řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová pro Novinky.

Na další výzvy policistů po zastavení žena nereagovala, proto byli nuceni rozbít okno auta a řidičku vytáhnou z vozidla. Policisté si také všimli velkého množství léků na sedačce pro spolujezdce, testy na drogy či alkohol v krvi odmítla na místě podstoupit, avšak ji kvůli značně špatnému psychickému stavu byla přivolána záchranná služba, která ji odvezla do nemocnice, kde podstoupila odběr krve.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy