Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Divočáci v Praze zabili už dva psy: Kde si na svého mazlíka dávat pozor?

Po útoku divočáka vypadá bull otřesně.
Zdroj: archiv
Pejskaři v Praze, pozor! Na Černém mostě, Hostavicích, Dolních Počernicích, Kyjích a Rajském vrchu, pozor! Na místě se pohybují divočáci, kteří klidně napadnou vás i vašeho čtyřnohého přítele. Případů je hlášeno několik, ale myslivci nic nedělají.

„Psy máme vychované, cyklistům uhýbají, lidí a psů si nevšímají, proto byli na volno. Procházka byla stejná jako všechny předešlé – holky pobíhaly kolem nás, stále jsme je měli pod dohledem, my jsme šli po stezce a povídali si. V tom jsme uslyšeli praskání větví a dusot. Podívali jsme se směrem, odkud zvuky šly, a viděli Bibi, jak běží naším směrem. A za ní prase! Rychle jsme každý vzali do náruče jednoho psa, přítel navíc berle, jelikož měl zlomenou nohu, a utíkali jsme pryč. Slyšeli jsme hrozný řev, ale jen to prase. Dali jsme psy na vodítko, já s nimi zůstala na místě. Když vše utichlo, přítel se šel podívat, kde je Bibi. když sešel kus z cesty, viděl ve stráni to prase, proto si netroufnul místo pořádně prohledat,“ napsala nám do redakce paní Veronika.

Původně šla venčit tři pejsky, ale právě Bibi se už zachránit nepodařilo. Po prohledání našli její mrtvé tělíčko zhruba 10 metrů od cesty. Útok divočáka nepřežila. „Druhý den jsem volala myslivecká sdružení v okolí. Opět jsem dostala informaci o přemnožené černé zvěři. A že náš případ není první – na jaře zde prase zabilo jezevčíka. Pomoc nečekejte – nikdo tam s vámi nepůjde, není to bezpečné,“ dodává Veronika.

Další útok se stal opět v okolí Černého Mostu. Tam to schytal stafordšírský bulteriér Teemo. S divočákem se střetl v keři a nebýt to tak silný pes, útok by nepřežil. „Můj pes utrpěl velmi vážná zranění. Má zpřetrhané břišní svaly, divočák ho prakticky vykastroval – a to byl Teemo chovný pes s řadou výstavních úspěchů a dobrým rodokmenem. Má uražené oba horní špičáky a vyražený jeden řezák, zpřetrhané křížové vazy v koleni a mnoho hlubokých děr v těle. Jeho kůže na značné ploše těla byla doslova odtrhána od podkoží,“ popisuje Petra Hátlová s tím, že městský úřad Prahy 14 ani myslivci nic neřešili.

Proto na sebe ve výše zmíněných oblastech dávejte pozor a místům se raději vyhýbejte.

Související články

Další články