Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Dívky hajlovaly před Osvětimí. Tato Češka je podpořila a schytává to na Facebooku ze všech stran

Tři dívky hajlovaly před Osvětimí. Češka je podpořila, teď se omlouvá.
Zdroj: Koláž eXtra.cz
Zpráva o třech mladých dívkách, které se při návštěvě bývalého koncentračního tábora v polské Osvětimi rozhodly vyfotit, jak hajlují, obletěla celý svět. Většina lidí dívkami, kterým hrozí za jejich chování i tvrdý trest, opovrhují. Najdou se ale i tací, kteří nacistický pozdrav schvalují. Mezi ně patří například Češka Anička V.

O kauze jako první informoval web Refresher.cz, který poukázal na to, že dívky výše popsanou fotografii přidaly na sociální síť Instagram.

Jejich hloupost ale tímto činem nekoníčí. Mezi hashtagy totiž uvedly název koncentračního tábora, tedy #Auschwitz, a fotografie se tak rychle dostala i k samotným zaměstnancům muzea v Osvětimi, ale také na antirasistické stránky.

Právě zaměstnanci muzea po nalezení snímku kontaktovali úřady. Dívky si poté nejspíše uvědomily, čeho se dopustily a fotografii raději stáhly. Tím ale jejich problém nekončí. Hajlování je totiž propagací fašistické ideologie a jako takové může být potrestáno až třemi lety vězení. Dá se však čekat, že dívky za svou hloupost zaplatí mnohem mírnějším trestem.

Většina lidí tyto "výletnice" na sociálních sítích uráží a považuje jejich chování za naprosto nechutné. Existuje ale jakási česká dívka, která si říká Anička, a ta má na celou věc úplně jiný názor.

Na Facebooku pod výše zmíněným článkem uvedla, že s hajlujícími dívkami v podstatě souhlasí a Adolf Hitler měl nějaký mouchy, ale jinak nejspíše nebyl tak špatný. Za svůj komentář, který velmi rychle smazala, se Anička dočkala obrovské kritiky a výsměchu ze všech stran.

Došlo to dokonce tak daleko, že dívka se na svém profilu na Facebooku dokonce omluvila všem, kterých se svým vyjádřením dotkla.

"Nejsem toho (fašismu a nacismu, pozn. red.) zastáncem a nikdy nebudu. Občas něco napíšu nebo řeknu bez myšlení. Budu si na to dávat pozor!! Ti, co mě znají, vědí, že bych to tak nikdy nemyslela!! Ještě jednou se omlouvám... Mluvím k vám všem. Mrzí mě to," vyjádřila svou lítost mladá dívka.

Těžko odhadnout, zda její omluvu přijmou například ti, ze kterých holocaust udělal sirotky...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy