Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Matkou se stala v jedenácti letech: S holčičkou zplodil dítě zrůdný nevlastní otec

Matkou se stala v jedenácti letech: S holčičkou zplodil dítě zrůdný nevlastní otec
Zdroj: Profimedia.cz
znásilnění
Jedenáctiletá dívka z Paraguaye otěhotněla poté, co ji znásilnil nevlastní otec. I přes žádost o potrat musela Mainumby podstoupit císařský řez. Příslušné orgány ji i přes ohrožení na zdraví k porodu donutily.

Matka znásilněné se nyní stará o dceru i o svou nově narozenou vnučku. Ve chvíli, kdy rodina zjistila, že je dívka těhotná, zažádala o potrat.

Místní orgány nereagovaly adekvátně

Úřady a nemocnice ale žádost neschválily. Potrat je totiž v Paraguayi nezákonný a povolí ho pouze v případě ohrožení života. Pro jedenáctiletou dívku jménem Mainumby bylo těhotenství velké riziko, přesto byla nucena dítě porodit.

Nevlastní otec, který dívku znásilnil, je nyní ve vězení. Matka už jednou nahlásila svého partnera za zneužívání, tím se ale policie nezabývala. Nyní čelí obvinění z neplnění povinností ke své nezletilé dceři.

Lidé žádali nápravu

Zájem novinářů o případ se tak zvýšil a dívka se dostala hned do několika médií. Proto se okresní soudce rozhodl k odborné diskuzi se zdravotníkem. Ten potvrdil, že dívčino těhotenství bylo čtyřikrát více ohrožující, než u dospělých. Zdravotní rizika představovala zejména krvácení, anémii a poškození reprodukčního zdraví. I přes tato tvrzení úřady odmítly změnit zákon o potratech.

Případ ale vyvolal vlnu nevole po celém světě. Skupina bojující za ochranu lidských práv proto vyzvala úřady, aby chránily nejen dívčino fyzické, ale i duševní zdraví. Amnesty International dokonce tvrdí, že nutit jedenáctiletou dívku k porodu bylo nelidské.

Související články

Další články