Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dívku zabila antikoncepce! Berou ji i ženy v Česku!

Dívku zabila antikoncepce! Berou ji i ženy v Česku!
Zdroj: profimedia.cz
Tak to je tedy velká tragédie. Dívka zemřela kvůli tomu, že brala antikoncepci. A to jí bylo teprve 16 let! Vyšetřování ukázalo, že za její smrt mohla krevní sraženina, která se jí dostala do plic. Lékaři už nemohli nic dělat.

Velkou tragédii řešili soudní lékaři v britském Blackburnu Začátkem listopadu totiž zemřela Sophie Murray, teprve šestnáctiletá dívka. Antikoncepční pilulky Microgynon, které používají ženy a dívky i v Česku, brala jen osm měsíců. Během října ale začala mít zdravotní problémy. Bolel ji hrudník a nemohla popadnout dech. Lékař si myslel, že má dívka astma, a tak jí předepsal inhalátor.

Její stav byl ale mnohem vážnější. 8. listopadu se dívka probudila a nemohla dýchat. Měla záchvat a její rty byly úplně celé modré. Ihned byla převezena do nemocnice, ale o několik hodin později zemřela. Její matka se zhroutila.

Sophie zemřela na plicní embolii způsobenou hlubokou žilní trombózou. A k tomu přispěla právě antikoncepce, kterou dívka brala. V těle měla sraženinu o průměru 8 milimetrů. Kdyby se jí lékařům podařilo objevit včas, dostala by Sophie léky na ředění krve a přežila by.

Obvodní lékař dívku vyšetřoval jen tři dny předtím, než umřela. Inhalátor jí nezabíral, tak jí předepsal jiný. V tu dobu ale ještě netušil, že všechno je zbytečné. Test na žilní trombózu nepředepsal kvůli věku a také tomu, že dívka nebyla kuřačka a ani neměla nadváhu.

Související články

Další články