Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dívku (14) z tornádem odhozeného autobusu budou operovat: Silvince se snaží zachránit nohu

Tornádo zcela převrátilo autobus.
Zdroj: Se souhlasem Tomáše Staňka
následky tornáda

Hrozivou jízdu autobusem zažila Silvie (14) v době, kdy se oblastí na jihu Moravy právě řítilo ničivé tornádo. Od té doby podstoupila několik operací. Nyní se ji lékaři v brněnské nemocnici pokusí zachránit nohu.  

"Cestu smrti" autobusem nedaleko Mikulčic na jižní Moravě přežila čtrnáctiletá Silvie. Tornádo autobus odhodilo několik desítek metrů daleko. Dívku následně čekal převoz vrtulníkem do Vídně a několik operací. Ještě však není z nejhoršího venku. Lékaři v brněnské Dětské nemocnici se nyní Silvě budou snažit zachránit nohu, aby mohla zase chodit.

„Podle neurochirurgů půjde o první operaci svého druhu u nás,“ uvedla pro Blesk Silviina maminka Irena Mackových. „Silvince se budou snažit obnovit přerušené nervy v noze,“ dodala.

Bude to už šestá operace, kterou musí dívka od osudného dne podstoupit. Ta vůbec první proběhla na klinice ve Vídni, kam ji převezl vrtulník. V tu chvíli bojovala o to, aby vůbec zůstala naživu.

Nyní už je v mnohem lepším stavu. Podle Ireny Mackových bude trvat rehabilitace až rok. Mezitím však musí rodina přestavět svůj dům, aby v něm Silvie na vozíku nemusela překonávat překážky.
Související články

Další články