Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dívku (12) nasálo v pražském bazénu filtrační zařízení: Zemřela v nemocnici

Zdroj: profimedia.cz
Pražská policie vyšetřuje případ z 18. srpna, kdy se dvanáctiletá cizinka zaklínila v bazénu rehabilitačního libeňského centra. Dívku se podařilo vytáhnout až po dvaceti minutách z vody, kdy na místě zasahovali hasiči. Vzhledem k věku a faktu, že dívka není z Čech, nemůže policie tragickou událost komentovat.

Na případ upozornila jako první TV Nova, která má i svědectví dívčiny matky. V bazénu rehabilitačního centra v Praze-Libni měl chybět příklop na filtrační zařízení a podtlak do něj dívku vtáhl. Nikdo jí nedokázal pomoci a pod vodou byla 20 min. Ven se dostala až po zásahu hasičů. Do motolské nemocnice jela dívka v kómatu a o několik dní později zemřela.

„Naše jednotka z Holešovic zasahovala na Praze 8. Po příjezdu jsme zjistili, že v bazénu je zaklíněná mladá osoba, kterou jsme během několika minut vyprostili a předali záchranné službě,“ řekl serveru iDNES.cz mluvčí krajských hasičů Martin Kavka.

Podobné neštěstí se stalo minulé záři v libereckém aquaparku. Chlapec (14) se nevrátil z koupání s kamarády a policie po něm vyhlásila pátrání. Nakonec byl nalezen v odtokové rouře z divoké řeky.

Související články

Další články