Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dívku (10) z okna v 5. patře v Plzni vyhodila její matka: Dcera přežila, matka zemřela

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz/archiv
konec vyšetřování
Na konci února se odehrála v Plzni ohromná tragédie, při které z okna v paneláku vypadla desetiletá dívka a hned za ní vyskočila i její matka. Plzeňští kriminalisté nyní ukončili vyšetřování okolností případu. Pád dívenky zavinila její matka, která vážným zraněním na místě podlehla. Případ je tedy odložen, protože není koho trestně stíhat.

Koncem února došlo v Plzni k dvojitému neštěstí. Nejprve z okna v 5. patře panelového domu vypadla teprve desetiletá dívenka a chvíli po ní skočila i její matka. Desetiletá dcera naštěstí utrpěla jen lehká poranění. Bohužel pro její matku to dobře nedopadlo. Osmatřicetiletá žena o pár hodin později vážným zraněním hlavy, které byly způsobené v důsledku pádu, podlehla.

Policisté až do nynějška vyšetřovali, zda se jednalo o nešťastnou nehodu, trestný čin nebo sebevraždu. Nyní už dospěli k závěru. Co přesně se před pádem odehrálo, zjistili policisté z výpovědi holčičky. Věrohodnost dívčiny výpovědi potvrdili odborní znalci.

Pachatel nemůže být stíhaný

Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že dívku z okna vyhodila její matka a následně skočila za ní. Protože po skoku z okna žena zemřela, není koho trestně stíhat.

"Policisté případ odložili, protože pachatel nemůže být trestně stíhaný," potvrdila policejní mluvčí Martina Korandová pro server TN.cz.

Podle reportérky televize Nova, která v únoru mluvila se svědky, se jednalo o bezproblémovou rodinu. Důvodem špatného psychického stavu matky však mohl být fakt, že její dcera před nějakou dobou absolvovala asi měsíční pobyt v nemocnici.

"Ještě než skočila, tak ji záchranáři ubezpečovali, že dítě bude v pořádku. Stála v okně a byla duchem nepřítomná. Dívala se před sebe do prázdna," popisovala situaci mluvčí plzeňské záchranné služby Mária Svobodová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy