Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dívka si aplikovala šampon proti vším: Prošla se po kuchyni a shořel jí obličej

Dívka si aplikovala šampon proti vším: Prošla se po kuchyni a shořel jí obličej
Zdroj: Tik Tok
Hořlavý šampon
V roce 2016 se Aleema Ali (16) vrátila z internátní školy s vešmi, kterých se hodlala zbavit šamponem. Použila jeden z produktů, které jsou běžně dostupné v lékárně, málem však uhořela. Příšerné následky si nese dodnes.

Tehdy dvanáctiletá dívka z britského Bradfordu si na vlasy aplikovala šampon Full Marks Solution, který se má po aplikaci nechat pět minut působit. Během té doby šla dívka něco vyhodit do odpadkového koše v kuchyni a prošla kolem sporáku, na kterém se právě vařilo. Aleema si zřejmě neuvědomila, že šampon obsahuje vysoce hořlavé ingredience. Najednou měla vlasy i obličej v plamenech.

Dívka byla okamžitě převezena do nemocnice, kde na jednotce intenzivní péče strávila dva měsíce v umělém spánku. Dnes 16letá studentka vzpomíná, že jen prošla kuchyní a vlasy jí vzplály. "Zpanikařila jsem a byla úplně v šoku Myslela jsem, že umřu," popisuje dívka.

Léčba není u konce

Aleema měla popáleniny třetího stupně na 55 procentech těla včetně obličeje, hlavy, paží, hrudníku, stehen, břicha, zad a rukou. Přišla o sedm prstů. Zotavovala se dlouho a její léčba zdaleka ještě není u konce.

"Absolvovala jsem nespočet operací a hodně mě jich ještě čeká. Každý den používám inhalátor a zvlhčovač vzduchu, nosím kompresní oblečení, beru spoustu léků a mažu se krémy," vysvětluje Aleema.

"Ve všech nemocnicích, kde jsem se léčila, na mě byli moc milí. Zevnitř k žádnému poškození nedošlo. Žiju normální život, můžu řídit a věnovat se běžným aktivitám. Vlastně mi to změnilo život k lepšímu. Mám teď mnohem vyšší sebevědomí než dřív," dodala Aleema, která si založila fundraisingovou stránku, aby získala prostředky na operaci a nechala si spravit nos a rty.

Redakce eXtra.cz důkladně prostudovala návod k použití šamponu, který si Aleema aplikovala. Jeho složky jsou těkavé a vysoce hořlavé. Při aplikaci se vlasy nemají vystavovat otevřenému ohni nebo zdroji tepla a nemá se během ní kouřit. Šampon je navíc na olejnaté bázi, což jeho hořlavost oproti šamponům na vodní bázi notně zvyšuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy