Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Dívka měla nádory prorostlé celé tělo: O rakovině se dozvěděla měsíc po nabídce k modelingu!

Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
Bylo jí 16, když jí doktoři diagnostikovali rakovinu vaječníků. V tomto věku byla v Americe jednou z nejmladších žen, které tato nemoc dostihla. Lékaři byli neúprosní a dali jí 15% šanci na přežití.

Peyton Linafelter z Colorada nemohla být šťastnější. Studovala na střední, bavila se s kamarádkami a užívala si života. Dokonce měsíc před tím, než se dozvěděla o strašné diagnóze, dostala nabídku z modelingové agentury Kate Upton.

V prosinci 2015 se ale dívce začalo čím dál tím víc zvětšovat břicho. Myslela si, že je to jídlem, a trošku ubrala pečiva a těstovin Jenomže i přes přísnější dietu se břicho pořád nekontrolovatelně rozšiřovalo.

Peyton neváhala a šla k doktorovi. Ten ji poslal na sérii vyšetření, která trvala až do dubna 2016. Výsledek byl zdrcující. Rakovina se jí rozšířila do plic, břicha a na vaječníku měla nádor velikosti grepu, břicho měla jako žena v 5. měsíci těhotenství. Lékaři jí dávali 15% šanci na přežití. Neměla přežít dalších 5 let. Jenomže pak se nakonec všechno otočilo. Dívka podstoupila léčbu a několik operací.

"Neskutečně mě bolela bedra a břicho," vzpomíná Peyton na krušné období. Byla natolik v šoku, že ji nejvíc mrzelo to, že přijde o vlasy. Sérii ozařování, náročnou operaci a další chemoterapii radši z hlavy vytěsnila úplně. Život se jí změnil doslova ze dne na den. "V pondělí mi řekli diagnózu a v úterý proběhla první chemoterapie," říká.

I když její vyhlídky byly hodně špatné, dívka nakonec pořádně zabojovala Po několika měsících intenzivní léčby byla prohlášena za vyléčenou. Nádory zmizely. Peyton se konečně zase mohla normálně setkávat s kamarády a žít si studentským životem.

V kariéře modelky chce pokračovat a svoji tvář ihned propůjčila ke kampani, která má ženy přinutit k prevenci. "Ještě nemůžu mít ani řidičák a prodělala jsem rakovinu vaječníků," píše se na plakátech, které mají varovat ostatní ženy.

Související články

Další články