Sam Hamming měla tragickou nehodu na konci července. Její auto se převrátilo na střechu. Dívka se uhodila do hlavy a měla několik vážných zlomenin. Lékaři ji letecky dopravili do nemocnice v Coventry a bojovali o její život. Všichni se divili, že nehodu s tak fatálními následky vůbec přežila.

Její poranění byla natolik vážná, že lékaři její rodiče připravovali na nejhorší. Měla poškozený mozek a podle nich už nikdy neměla chodit ani mluvit. Sam lékaři přivedli do umělého spánku a všichni čekali, co se bude dít. Rodina byla zdrcená a obávala se nejhoršího. Její maminka dokonce odešla z práce, aby se o svoji milovanou dceru mohla starat a byla jí nablízku.

Za necelý měsíc měla podle lékařů Sam mrtvý mozek. Rodiče se dozvěděli zdrcující zprávu. Lékaři už nemohli nic dělat a při životě ji držely jen přístroje. Celá rodina se s ní chtěla ještě naposledy rozloučit. Když ale přišli do nemocnice, stal se zázrak.

„Celá rodina přišla za ní do nemocnice, abychom se rozloučili. Potom vypnuli přístroje a dcera přestala dýchat. Udělali to ještě dvakrát; obvykle dávají lékaři pacientovi tři pokusy, aby se nenadechl sám. Před posledním vypnutím si všimli, že Sam pohnula palcem na noze. Reagovala na teplo, takže bylo jasné, že některé funkce mozku nebyly poškozeny. Udělali tracheotomii a po pěti dnech už dýchala sama. Je to úžasné, doslova se vrátila z říše mrtvých,“ popsala její matka.

Stal se prostě zázrak. Později dýchala bez pomoci přístrojů a za dva měsíce ji pustili do domácího ošetřování. Nikdo nechápe, jak je to možné. Sam chtěla tolik žít, že se stal zázrak! Celá rodina je šťastná a nemůže tomu uvěřit. Sam chodí na fyzioterapii a léčí se s posttraumatickou stresovou poruchou. Hlavní je, že mají dceru konečně doma a doufají, že to bude jen lepší.