Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dívka (9) bojovala o život v lanovém centru na Šumavě: Škrtila se na laně a upadla do bezvědomí

Zdroj: Profimedia
Boj o život
Neštěstí se stalo v dětském lanovém centru v šumavské Modravě. Podle informací deníku Právo se tam málem uškrtila devítiletá holčička, které skřípla krk lana ve zhruba šestimetrové výšce. Dívka byla nějakou dobu i v bezvědomí.

V šumavské Modravě se odehrál incident, který mohl mít opravdu děsivý konec. Teprve devítiletá dívka málem přišla o život v dětském lanovém centru, protože jí lana přiškrtila krk ve zhruba šestimetrové výšce. Dívka dokonce byla nějakou dobu v bezvědomí.

"Pacientku mladší patnácti let jsme transportovali vrtulníkem do plzeňské fakultní nemocnice již při vědomí," potvrdila deníku Právo mluvčí záchranky Maria Svobodová. K incidentu došlo při sjezdu poté, co si dívka nejspíš špatně připnula zajišťovací karabiny bezpečnostního postroje.

"Tím došlo k zaseknutí pojezdové lanovky na laně a ona zůstala viset šest metrů nad zemí připnutá k lanu a držící se madla. Jelikož se už nemohla udržet, pustila se, přičemž došlo k napnutí obou lan připnutých u postroje, která jí sevřela krk a začala ji škrtit," popisovala detailněji událost zdroj obeznámený případem.

Dívku z lan vysvobodili svědci a poté byla ihned letecky přepravena do nemocnice. Případem se nyní zabývá policie a vyšetřuje ho s podezřením ublížení na zdraví z nedbalosti.

Související články

Další články