Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Osmiletá Julinka se ztratila v lese při stopovací hře: Celou mrazivou noc ji hledali, zatím marně

Osmiletá Julinka se ztratila v lese při stopovací hře: Celou mrazivou noc ji hledali, zatím marně
Zdroj: Policie ČR
Pátrání

Záchranáři v okolí Čerchova na Domažlicku pátrají od nedělního večera po pohřešované osmileté Julii z Německa. Do pátrací akce se zapojily české i německé týmy a všechny dostupné síly, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Veronika Hokrová. Fotografii hledané dívky policie zveřejnila na Twitteru.

"Do pátrací akce jsou momentálně nasazené všechny dostupné síly a prostředky, včetně letecké podpory, a pátráme v okolí s maximálním nasazením. Dívka měla mít na sobě oblečenou bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty," uvedla mluvčí. Mluvčí krajských hasičů Petr Poncar uvedl, že na místě je šest hasičských jednotek.

Podle informací Novinek byla dívka na výletě s rodiči, během kterého hrála se sourozenci stopovací hru. Nedorazila ale na smluvené místo, a tak po ní začali její nejbližší okamžitě pátrat. Bohužel neúspěšně, a proto kolem sedmé hodiny zavolali policii. Akce byla ale zatím neúspěšná. V noci přitom v oblasti spadla teplota pod 4 stupně.

Hlásí se dobrovolníci

Policii se hlásí velké množství dobrovolníků, kteří se chtějí do pátrání zapojit. "Moc děkujeme za zájem a iniciativu, nicméně v současné době máme v terénu dostatečný počet sil i prostředků a s ohledem na bezpečnost a zdraví ostatních, kteří by se do pátrací akce chtěli zapojit, bychom uvítali, aby tak v tuto chvíli raději nečinili," doplnila krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Pokud by se situace změnila, policie o tom bude informovat.

Čerchov, nejvyšší vrchol Českého lesa, je přibližně 12 kilometrů jihozápadně od Domažlic, nedaleko městyse Klenčí pod Čerchovem či obce Capartice a asi dva kilometry od hranic s Německem. V krajině v okolí jsou lesy.

Související články

Další články