Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dívka (22) je jako Šípková Růženka! Usnula a spala 6 měsíců!

Dívka spala dlouhých 6 měsíců!
Zdroj: facebook.com/profimedia.cz
Beth Goodier (22) byla diagnostikována velmi zvláštní nemoc, které se říká Klein-Levinův syndrom neboli syndrom Šípkové Růženky. Na její 17. narozeniny usnula a vzbudila se až za půl roku.

Beth Goodier má Klein-Levinův syndrom neboli syndrom Šípkové Růženky. Jenže pohádka má od reality hodně daleko. Když měla dívka těsně před 17. narozeninami, prostě usnula. A vzbudila se až za půl roku. Spala 22 hodin denně a všichni z ní byli zoufalí. Jen se vždy stihla umýt, najíst a dojít si na záchod.

Svůj život tráví v posteli nebo na pohovce v pyžamu. Má velký problém studovat nebo nastoupit do práce. Nikdo nikdy neví, kdy zase usne.

Její epizody života se jí střídají. Někdy spí několik měsíců a jindy nemá problém být vzhůru. Pak to na ni ale padne a zase spí dlouhou dobu. Je to náročné nejen pro dívku, ale i její matku a staršího přítele, který je učitelem. Ten se svou drahou tráví každou volnou chvíli. A když zrovna spí, tak jí předčítá knihy.

„Vždy, když se probudí, tak jde o závod s časem. Snaží se dohnat to, co zameškala. Kamarády, přítele, školu,“ řekla její matka portálu Daily Mail. „Pak ale zase usne a nemůže nic. Nikdo ale nikdy neví, kdy zase usne,“ dodala.

Vše začalo, když bylo Beth jen 16 let. Začala se cítit unavená a vyčerpaná. Myslela si, že je toho na ni příliš ve škole a také byla v pubertě. A pak najednou usnula na hodně dlouhou dobu na pohovce a nemohla ani mluvit. Její matka se zděsila, že má dívka nádor na mozku, a ihned ji odvezla do nemocnice.

Podstoupila několik vyšetření a lékaři nic neobjevili. Byli bezradní, ale později si jeden doktor vzpomněl, že takový případ řešil jeho kolega. Přišlo se na to, že nemoc spustila angína, ze které se v té době dívka zotavila. Všichni doufají, že se najde nějaký lék a Beth bude žít zase normální život.

Klein-Levinův syndrom neboli syndrom Šípkové Růženky má více než 100 lidí ve Velké Británii. Postihuje hlavně teenagery a přichází obvykle mezi 13. a 16. rokem života.

Související články

Další články