Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Dívka (16) chtěla otrávit prarodiče jedem na krysy: Nepustili ji na Matějskou pouť

otřesné
Nedaleko Heřmanova Městce na Pardubicku se odehrál odehrál odporný čin, který otřásl celým Českem. Šestnáctiletá vnučka se pokusila otrávit jedem na krysy své prarodiče a třináctiletou sestru. O jejích hrůzných plánech věděla celou dobu její kamarádka, se kterou dívka vše řešila na sociálních sítích. Vnučka odešla od pardubického soudu s 2,5 ročním trestem a kamarádka s podmínkou.

„Potřebuju se jich zbavit. Chci to udělat hned, pak budeme mít super život. Ségře to dám taky. Dílo je dokončeno," přesně tenhle typ zpráv posílala šestnáctiletá dívka své kamarádce ve zprávách na sociálních sítích.

Naprosto chladně plánovala smrt svých prarodičů, třináctileté sestry a o svých plánech informovala na sociálních sítích kamarádku. Poslední kapkou pro šestnáctiletou dívku bylo podle iDnes.cz to, že jí prarodiče nechtěli pustit na Matějskou pouť.

Dívka se tedy rozhodla, že všem třem uvaří kávu, do které dala jed na krysy. Dávka krysího jedu nebyla životu ohrožující. Dva členové rodiny přesto vyhledali lékařskou pomoc a jako zázrakem všichni tři přežili.

Krajský soud v Pardubicích poslal šestnáctiletou dívku do vězení na 2,5 roku a její kamarádka odešla s tříletou podmínkou.„Tohle není štěbetání dvou holek, sranda nebo klukovina. Obě byly přesvědčené, že se překážka odstraní, když jim dají do pití jed na krysy,“ sdělila předsedkyně trestního senátu Anna Sobotková.

„Neprojevily lítost, empatie nula, svědomí nula,“ dodala k celému případu soudkyně.

Související články

Další články