„Slyšela jsem křičet moji matku, po tom, co jsem se podívala z okna, viděla jsem bílého muže, jak utíká pryč, prosím přijeďte, je tady všude hodně krve!“ To je doslovný přepis telefonátu, který se uskutečnil mezi operačním střediskem a Lisou osudného dne, kdy její matka přišla o život. Co telefonátu ale předcházelo?

Tak především to byl fakt, že Lisa fanaticky propadla islámu. Je jí pouhých 15 let a k islámu ji přivedl její první přítel, který se s ní rozešel. Následně potkala právě Abdulla, se kterým šílený čin provedla. Abdull byl o deset let starší a měl manželku i děti. Lisa byla posedlá islámem a plánovala utéct se svým vyvoleným k ISIS.

Podle žalobce policie zjistila, že Lisa do noci pozorovala na YouTube videa z poprav prováděných džihádisty. Jednou měla dívka dokonce své sestře, která je zároveň jejím dvojčetem, ukázat nůž, jenž měla mít schovaný na zabití matky, která byla jediná, kdo jí stál v cestě. Nakonec ale vše Lisa obrátila ve zvrácený vtip a sestra tak nikomu nic neřekla.

Právě matka, která se neustále snažila Lisu přesvědčit, aby začala žít běžným teenagerovským způsobem života a přestala se tahat s podivnými a o dost staršími lidmi, za to zaplatila životem.

Lisa s Abdullem naplánovali chladnokrevnou vraždu, při které utrpěla žena, jejíž manžel byl v době, kdy se stala, na služební cestě, 20 bodných ran, jež jí způsobily zranění neslučitelná se životem.

Odborníci u soudu opakovali několikrát, že Lisa v podstatě veškerý svůj volný čas trávila u počítače, kdy dlouhé hodiny i do noci sledovala videa týkající se chladnokrevných poprav.

A co se tedy dělo po onom telefonátu, který je zmíněn v úvodu textu? Policie dorazila na místo a Lisa seděla v křesle v obývacím pokoji naprosto klidná, načež se jí policisté zeptali, kde má maminku. Jen mávla rukou směrem do patra a u toho celou dobu sledovala na svém iPhonu jedno ze svých oblíbených videí, na kterých byla závislá.

A co vy? Víte, co dělají vaše děti na počítačích?