Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Dívka (10) trpí velmi vzácnou nemocí. Z těla jí vyrůstají bradavice, které připomínají kůru stromů

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Shahana Khatan (10) z Bangladéše trpí velmi vzácným onemocnění. Z obličeje a těla jí vyrůstají bradavice, které připomínají kůru stromů. Těmto lidem se říká stromoví lidé a dívka není jedinou na světě.

Shahana trpí velmi vzácnou a bolestivou nemocí Epidermodysplasia verruciformis. Z těla jí vyrůstají bradavice, které vypadají jako kůra ze stromu. Touto zákeřnou nemocí v minulosti onemocněli už tři muži, a tak dívka není jediná na světě

"Pouze čtyři lidé na světě byli diagnostikováni s touto vzácnou genetickou chorobou a nebyla mezi nimi žádná žena," řekl lékař Samanta Lal Sen. Dívka má na těle bolestivé výrůstky, které vypadají jako bradavice. Genetické onemocnění trápí dívku už od narození a rozšířilo se jí až do obličeje "Kůru" má na tváři, nosu, bradě i uších. Je to pro ni velmi nepříjemné a svědí jí to.

Děti se dívce posmívají a tu to samozřejmě mrzí. Orodují za ni i její příbuzní, kteří prosí, aby všichni dívku podporovali. Na nemoc ale zatím neexistuje vhodný lék, který by člověka úplně vyléčil. Jeden ze "stromových lidí" musel podstoupit už 16 operací, kdy mu lékaři odstranili výrůstky z rukou i nohou Možná tak bude prvním člověkem, který nad nemocí zvítězil!

Související články

Další články