Lékaři řekli mamince Freyi a otci Rossovi, že má jejich dcera jen desetiprocentní šanci na přežití a že je její případ tím nejhorším, se kterým se kdy setkali.

Vše začalo minulý rok v září, před jejími narozeninami. Harmonii-Rose několikrát v noci vzbudil silný kašel a skoro se dusila. Po návštěvě nemocnice doktoři nenarazili na nic, co by bylo s holčičkou špatně. Mysleli si, že to bude jenom chřipka. A tak se rodiče vydali zpátky domů. Jenže ráno našli svou holčičku přidušenou. Kdyby se na ni přišli podívat později, bylo by zle! I za takového stavu ji znovu lékaři poslali domů s antibiotiky, že se jedná o virózu.

Pár hodin nato se stav holčičky výrazně zhoršil a naskákala jí po těle fialová vyrážka. Selhávaly jí životně důležité funkce a musela být napojena na přístroje. Mezitím lékaři zjistili, že se jedná o meningokokovou infekci, a museli jednat! Dívenka přišla o všechny končetiny a rodiče se zhroutili.

Dnes, dvanáct měsíců po prodělání infekce, pro Harmonii svitla naděje. Dostala krásné protézy, díky kterým může konečně chodit! Speciálně pro ni byly vyrobeny v růžové barvě a s fialovými botičkami. Maminka Freya se bála, jak na ně bude holčička reagovat. Naštěstí si je Harmonie velmi oblíbila a je nadšená z toho, že může nosit punčocháče a střídat je. Najednou je tak vysoká! Rodiče jsou nesmírně vděční a děkují všem, kteří se na protézy pro dívenku složili. Bez nich by nikdy nepoznala, jaké to je chodit.

Ač se to nezdá, meningitida je velmi zákeřná infekce! Přichází zcela nenápadně a zpočátku se projevuje spíše jako chřipka. Člověk se může cítit hodně unavený a slabý. Může se zvýšit teplota, bolet hlava a nakonec se objeví vyrážka zbarvená do fialova. Průběh nemoci je velmi rychlý. Pokud se člověku nedostane okamžité lékařské péče, může zemřít. Většinou je amputace končetin nevyhnutelná. Naštěstí na tento virus existuje očkování.