Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Dívce se nelíbilo, že je král více než dáma: Navrhla genderově neutrální karty

Dívce se nelíbilo, že je král více než dáma: Navrhla genderově neutrální karty
Zdroj: pixabay.com
gender
Nizozemská studentka Indy Mellink vysvětlovala svým bratrancům a sestřenicím, jak se hrají karty a napadla ji otázka, proč by měla být karta s králem hodnotnější než karta s dámou. Její reakce všechny překvapila. Indy totiž vymyslela genderově neutrální karty. Krále, královny a kluka nahradila zlatou, stříbrnou a bronzovou kartou.

Třiadvacetiletá studentka forenzní psychologie Indy Mellink vysvětlovala svým bratrancům a sestřenicím karty, když ji napadla otázka, proč by karta s králem měla mít vyšší hodnotu než karta s dámou.

Dle jejího tvrzení toto totiž může lidi utvrzovat v genderovém stereotypu, že muži jsou něco víc než ženy. Informovala o tom agentura Reuters

"Pokud se při hraní karet učíme, že král má vyšší hodnotu než královna, může nás tahle jemná nerovnováha ovlivňovat v každodenním životě. Je to jen další způsob, kterým nám ženám společnost říká, že jsme méně důležité. I taková maličkost nakonec může mít velkou váhu," uvedla Nizozemka.

Karty krále, královny a kluka nahradila zlatou, stříbrnou a bronzovou kartou. O genderově neutrální karty je velký zájem převážně v Nizozemsku, ale i v Belgii, Německu, Francii nebo Spojených státech. Prvních 50 balíčků věnovala Indy svým kamarádům a známým.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy