Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Diváky kritizovaná pohádka Tři bratři stála pořádný balík a dalších 5 věcí, které vás překvapí

Zdroj: csfd.cz
pohádka
Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska. Pojďme se nyní podívat na šest zajímavostí, které jste o filmu jistě nevěděli.

1. Během natáčení bylo vydáno 12 850 porcí obědů.

2. Na otázku, co bylo podnětem převést zhudebněné pohádkové příběhy na filmové plátno odpověděl Jan Svěrák: „Hledal jsem náhradní téma, kdyby mi nevyšel anglicky mluvený film, který se měl jmenovat Henderson, král deště.“

3. Film se měl původně natáčet i v interiérech zámku Hluboká. Pronájem byl ale na natáčecí den tak drahý, že tvůrci využili pouze záběrů zámku zvenku a vnitřní scény byly nahrazeny interiérem zámku ve Žlebech.

4. Vlk nebyl vyroben digitálně kvůli vysokým nákladům. Místo toho byl vyroben velký kostým, do kterého se vešel jeden člověk, přičemž byl ohnutý a měl prodloužené zápěstí, aby byl napodoben efekt předních pacek. Hlava vlka byla natolik těžká, že musela být zavěšená na kladce. Mimiku pak ovládá série servo motorů.

5. Zdeněk Svěrák dlouho přemýšlel, jaké dá jednotlivým bratrům charakterové vady, až se nechal inspirovat svým synem Janem, podle nějž dal jednomu z bratrů do vínku zapomnětlivost.

6. Rozpočet filmu se vyšplhal na 42 milionů Kč. Na financování výroby se podíleli koproducenti Biograf Jan Svěrák, Novinski a dánský Phoenix Film. Z pozice partnera Tři bratry podpořilo Barrandov Studio, které z výpravných kostýmů a rekvizit pořádá k premiéře filmu výstavu. Film také částečně vznikl v barrandovských ateliérech. Snímek byl podpořen ze Státního fondu kinematografie formou dotace a filmových pobídek.

Související články

Další články