Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Divadlo je důležitější než boj s koronavirem? Hrušínský mluví o lehké chřipce a kritizuje Babiše

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Divadlo
Vzhledem k novým opatřením kvůli koronaviru byly zrušeny veškeré kulturní akce, kde by bylo víc než sto lidí. To zahrnuje i divadla, s čímž není vůbec spokojený Jan Hrušínský a dal to silně najevo na svém Facebooku. Hrušínský ostře kritizuje premiéra Babiše a hnutí ANO.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dvě nová opatření, jedno zakazuje osobní přítomnost studentů ve školách a druhé zakazuje pořádání akcí nad sto lidí. Tam patří i kulturní akce, včetně divadel. Lidé by se totiž neměli dlouhodobě zdržovat na jednom místě.

Naštvaný proslov

Jan Hrušínský se k zákazu kladně rozhodně nepostavil. Ba naopak, podle jeho facebookového profilu to vypadá, že je velmi rozčílený. Dá se to snadno poznat z příspěvku, který tam přidal.

„Likvidace Divadla Na Jezerce! Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech jako je Divadlo Na Jezerce, kam jsme zakoupili a kde používáme dezinfekci a dodržujeme všechny hygienické zásady,“ rozčílil se Hrušínský.

Nejvíc to odnesl premiér

Pustil se hlavně do Andreje Babiše: „O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou. Možná někomu ANO. Jak jsme v kraji už celé roky zvyklí. Náklady na provoz divadla (cca 2 miliony měsíčně) jedou dál. Do Agrofertu mohou lidé chodit pracovat? Tam nákaza nehrozí? Dvě stě poslanců může chodit pracovat? Budou se zavírat hranice?“

Banda z Hradu a vyjádření na webu

Dále se Hrušínský vyjádřil o „bandě z Hradu, co jezdí i přes virus do Číny“ a ptal se, zda je to také v pořádku. „S.O.S.! Kdo už konečně zakáže šíření smrtelného viru StB? Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše a Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli,“ rozčílil se Hrušínský. .

I další divadla přerušují chod

Činoherní klub v návaznosti na zákazy Bezpečností rady státu se rozhodl zrušit svá představení. „Vzhledem k nepredikovatelné situaci nejsme schopni v tento moment odhadnout, jak dlouho opatření potrvá,“ vyjádřila se Linda Skarlandtová za celý Činoherní klub. Každý den plánují aktualizovat informace na webu i Facebooku. Diváci si mohou nechat vrátit peníze.

Divadlo Kalich má na stránkách také krátké oficiální vyjádření, aby lidé byli trpěliví a brzy je o dalším postupu informují. Ruší všechna představení. I web divadla J. K. Tyla v Plzni má nový informační text.

„Po dobu zákazu divadlo ruší všechny produkce plánované na všech třech scénách – Velké divadlo, Nová scéna, Malá scéna. Vstupenky mohou diváci vracet od termínu neodehraného představení po dobu deseti pracovních dní v místě nákupu,“ stojí v prohlášení.

Nikdo není výjimkou

Národní divadlo v Praze není výjimkou a ruší svá představení také. Pavel Trávníček, který je ředitelem Divadla Pavla Trávníčka, také informoval o zrušených hrách na svém Facebooku. Ale například lístky na muzikál Zasněžená romance zůstávají v platnosti, vymyslí se prý náhradní termín.

VŠE O ŠÍŘENÍ KORONAVIRU NAJDETE ZDE.

Související články

Další články