Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Divadlo je důležitější než boj s koronavirem? Hrušínský mluví o lehké chřipce a kritizuje Babiše

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Divadlo
Vzhledem k novým opatřením kvůli koronaviru byly zrušeny veškeré kulturní akce, kde by bylo víc než sto lidí. To zahrnuje i divadla, s čímž není vůbec spokojený Jan Hrušínský a dal to silně najevo na svém Facebooku. Hrušínský ostře kritizuje premiéra Babiše a hnutí ANO.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dvě nová opatření, jedno zakazuje osobní přítomnost studentů ve školách a druhé zakazuje pořádání akcí nad sto lidí. Tam patří i kulturní akce, včetně divadel. Lidé by se totiž neměli dlouhodobě zdržovat na jednom místě.

Naštvaný proslov

Jan Hrušínský se k zákazu kladně rozhodně nepostavil. Ba naopak, podle jeho facebookového profilu to vypadá, že je velmi rozčílený. Dá se to snadno poznat z příspěvku, který tam přidal.

"Likvidace Divadla Na Jezerce Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech jako je Divadlo Na Jezerce, kam jsme zakoupili a kde používáme dezinfekci a dodržujeme všechny hygienické zásady," rozčílil se Hrušínský.

Nejvíc to odnesl premiér

Pustil se hlavně do Andreje Babiše "O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou. Možná někomu ANO. Jak jsme v kraji už celé roky zvyklí. Náklady na provoz divadla (cca 2 miliony měsíčně) jedou dál. Do Agrofertu mohou lidé chodit pracovat? Tam nákaza nehrozí? Dvě stě poslanců může chodit pracovat? Budou se zavírat hranice?"

Banda z Hradu a vyjádření na webu

Dále se Hrušínský vyjádřil o "bandě z Hradu, co jezdí i přes virus do Číny" a ptal se, zda je to také v pořádku. "S.O.S.! Kdo už konečně zakáže šíření smrtelného viru StB? Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše a Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli," rozčílil se Hrušínský. .

I další divadla přerušují chod

Činoherní klub v návaznosti na zákazy Bezpečností rady státu se rozhodl zrušit svá představení. "Vzhledem k nepredikovatelné situaci nejsme schopni v tento moment odhadnout, jak dlouho opatření potrvá," vyjádřila se Linda Skarlandtová za celý Činoherní klub. Každý den plánují aktualizovat informace na webu i Facebooku. Diváci si mohou nechat vrátit peníze.

Divadlo Kalich má na stránkách také krátké oficiální vyjádření, aby lidé byli trpěliví a brzy je o dalším postupu informují. Ruší všechna představení. I web divadla J. K. Tyla v Plzni má nový informační text.

"Po dobu zákazu divadlo ruší všechny produkce plánované na všech třech scénách – Velké divadlo, Nová scéna, Malá scéna. Vstupenky mohou diváci vracet od termínu neodehraného představení po dobu deseti pracovních dní v místě nákupu," stojí v prohlášení.

Nikdo není výjimkou

Národní divadlo v Praze není výjimkou a ruší svá představení také. Pavel Trávníček, který je ředitelem Divadla Pavla Trávníčka, také informoval o zrušených hrách na svém Facebooku. Ale například lístky na muzikál Zasněžená romance zůstávají v platnosti, vymyslí se prý náhradní termín.

VŠE O ŠÍŘENÍ KORONAVIRU NAJDETE ZDE

Související články

Další články