Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Divadelní ceny Thálie: Muzikál ovládl Pepa Vojtek, Holišová s Dykem ostrouhala a Cina nestačil Medvecké

Zdroj: reprofoto ČT
+ Další 3 fotografie
Máme za sebou předávání cen divadelní Thálie v Národním divadle v Praze a tentokrát se představila úplně v novém kabátě. Místo moderátora Antonína Procházky, kterého jsme vídali 10 let, předali ceny Jan Cina (29) a Taťjana Medvecká (63), kterým to spolu ze začátku moc nešlo. Thálii ovládl Josef Vojtek, který získal cenu za dvojroli Mefista a Fausta v muzikálu Mefisto v pražské Hybernii.

Slavnostní vyhlášení divadelních Cen Thálie v Národním divadle, které hodnotí výkony všech herců, je za námi a tentokrát opět zazněla velmi zvučná jména. Mezi nominovanými byl i například rocker Pepa Vojtek (51), zpěvačka a herečka Hana Holišová (36), ale také Iva Janžurová (75), Vojta Dyk (31) nebo Milan Kňažko (71).

Překvapením večera byli jednoznačně moderátoři. Antonína Procházku po deseti letech vystřídal vítěz druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas a herečka Taťjana Medvecká. Cina bohužel Medvecké v moderaci vůbec nestačil a většinou se jen tak koukal kolem sebe. Během večera se to ale zlepšovalo a na konci se už spolu docela sžili.

Kategorii muzikál ovládla krásná Lenka Pavlovič. Nominovaná byla i vítězka první řady show Tvoje tvář má známý hlas Hanka Holišová za muzikál Noc na Karlštejně, bohužel ale ostrouhala. Mezi muži s přehledem zvítězil Pepa Vojtek, který získal cenu za dvojroli Mefista a Fausta v muzikálu Mefisto a převálcoval i Vojtu Dyka a dokonce i zavtipkoval, že by se do Národního divadla s kapelou Kabát ani nedostal Za celoživotní mistrovství v tomto oboru má cenu Pavla Břínková.

Cenu Thálie za činohru si odnesla Hana Tomáš Briešťanská za roli Štěpky v inscenaci Jaroslava Havlíčka, Olgy Šubrtové a Martina Glasera Petrolejové lampy v Národním divadle Brno. Mezi nejlepšími herci v loňském roce nejvíce zaujal Milan Kňažko, který zvládl excelentně Jona ve hře Marka Leirena-Younga Shylock v pražském Divadle Na Jezerce. Thálie za celoživotní mistrovství z oboru činohra byla udělena Aleně Vránové

Cenu Thálie v oboru balet získala Jui Kjotani díky roli Kitri v baletu Don Quijote a Radim Vizváry za pantomimický výkon v inscenaci Sólo v produkci Mime Prague. Za celoživotní mistrovství v baletu získala cenu Marcela Martínková. Cenu jí předal Vlastimil Harapes a primátorka Prahy Adriana Krnáčová.

Cenu pro činoherce do 33 let získala Veronika Lazorčáková, která sehrála přímo na pódiu s Cinou perfektní scénku, takže dala všem najevo, že si cenu prostě zaslouží! Vyznamenání za celoživotní mistrovství v oboru loutkové divadlo obdržela Věra Říčařová a František Vítek Zvláštní cena Kolegia za přínos divadelnímu umění byla udělena Janu Schmid.

V opeře mezi muži zabodoval krasavec Thomas Weinhappel, který měl nejdelší proslov z celého večera v angličtině. Thálii dostal za titulní roli v opeře Ambroise Thomase Hamlet, kterou uvedlo Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, a všechny ženy na něm mohly oči nechat. Mezi ženami zvítězila Pavla Vykopalová z Národního divadla Brno. Cenu za celoživotní mistrovství v oboru opera získala Marcela Machotková Z Národního divadla nebyl na Thálii nominovaný nikdo.

Související články

Další články