Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Diváci Troškovy Babovřesky ztrhali: Režisérovi poslali drsný vzkaz

Babovřesky se divákům nelíbí.
Zdroj: Se souhlasem Vojtěcha Reslera
+ Další fotografie
kritika

Film Babovřesky režiséra Zdeňka Trošky je opět zasazen do prostředí typické malé vesnice. Po smrti Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí tu vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší. Navíc do vesničky přichází nový mladý farář, který vůbec netuší, co tu na něj čeká.

Zdeněk Troška, který se proslavil řadou pohádek a trilogií Slunce, seno... to za Babovřesky od diváků schytal. Film si na ČSFD vysloužil pouhých 23% a je tak 273. nejhorším snímkem.

Naprostý propadák

"Zvěsti nelhaly. A co víc, navíc jsme v partě lidí na projekci proměnili bílé víno v červené. Tím, jak nám do něj kanuly krvavé slzy. Tohle není lidová zábava, tohle je tupost, která nemá s humorem nic společného, protože tomu chybí základní znak filmového díla – souvislý děj," napsal uživatel Isherwood. A kupa dalších se k jeho kritickému názoru hojně přidávala.

"Nemohu objektivně napařit odpad, protože jsem poprvé za svoji diváckou kariéru opustil kino někdy po 40 minutách filmu. Morální dno české kinematografie. V tuto chvíli už se opravdu můžeme jenom odrazit," řekl o filmu Skejpr. "Celkem jsem očekával naprostý propadák. Nechci tady shazovat Trošku, ale natočit něco tak příšerného a očekávat nějaký úspěch je snad nezdravé. Asi nastal čas sundat režisérské bačkory a jít si radši zahrát scrabble...," napsal drsně na adresu režiséra uživatel MatyTM.

Našlo se i pár hvězd

Dalo to práci, ale mezi vlnou negativních komentářů se objevily i vcelku pozitivní recenze. Ačkoliv řada z nich byla spíše z milosti či ze sympatií k režisérovi.

"Zas až taková katastrofa to nebyla. Já jsem se na to šel dívat s tím, že je to Troška a vím, co od něj očekávat. A to, co jsem očekával, jsem i dostal. Je to sice minimálně o třídu horší než Slunce, seno.... ale byla to docela svěží komedie a párkrát jsem se i slušně zasmál," okomentoval film blondboss.

" Další Slunce, seno... to není, ale rozhodně lepší než Kameňák, který se mi nelíbil. Děj trochu nevyvážený, ale většinou se kino opravdu bavilo. Film za ***, čtvrtá a pátá hvězda jsou za pozitivní náladu, která mi zůstala celý večer, takže za mě jako odpověď všem, co tady vědomě snižují téhle komedii hodnocení odpady - pane Troška, díky!" napsala uživatelka grandir.

A co si o filmu myslíte vy? Pokud jste ho ještě neviděli, dnes večer to můžete napravit a pustit si Babovřesky na TV Nova.
Související články

Další články