Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Diváci o novém dílu Hlavy Medúzy: Je to trapná čvančarizace, kritizují lidé

Jiří Dvořák a Jitka Čvančarová jako kapitán David a majorka Karin v seriálu Hlava Medúzy.
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 9 fotografií
Reakce diváků
Diváci s kritikou seriálu Hlava Medúzy rozhodně nešetřili. Někdy to s novinkami zrovna nevyjde a zde to dávají lidé silně a otevřeně najevo. Zatímco se samozřejmě najdou tací, kteří se na novou detektivku podívají rádi, jiným leze na nervy scénář, Jitka Čvančarová (42) nebo rovnou celá Česká televize.

Nový seriál Hlava Medúzy rozdělil televizní diváky na dva tábory. V té první polovině se lidé shodují na tom, že je to dobrý detektivní seriál s dobrým obsazením a zkouší uhádnout, kdo může být vrahem. Na druhé straně stojí nasupení a znechucení diváci, v jejichž řadách se najdou tací, co si odmítají dál Českou televizi platit. A kdo

Výtka na Čvančarovou a na ČT

"Čekám na nový pořad, paní Čvančarovou v té helmě nedávám," vytkla divačka. "Tohle je žumpa, tento měsíc jsem platil naposledy. Nejen ubohé zpravodajství ale i ubohá zábava. To nejlepší, co člověk může pro rodinu udělat, je zahodit bednu. Kromě všudypřítomné kovidizace ještě trapná čvančarizace. Jdu blejt," napsal znechucený uživatel. "Vraťte mi moje koncesionářské poplatky, na tvorbě ČT se již podílet nehodlám," přidal se další.

Kritizovaný scénář už od začátku

"Tenhle žánr mě obvykle baví a nadsázku beru s potěšením. Poslední dobou ta plytkost ale graduje a na tuhle bramboračku kam se hrabe i přeplácaný a fantasmagorický kýč Labyrint (je jedno která série). Prostě po všech stránkách hloupé a amatérsky provedené, přitom herecky docela mile obsazené. Škoda. I herecké výkony tak málo věrohodné (pokusy o vtip a odlehčení veskrze blbé), že tohle k iluzi detektivky může stačit opravdu málokomu. Je mi líto, ale ta pokleslost mě vyprovokovala až k této znechucené reakci," zněla kritika dalšího diváka.

Asi nejkritizovanější je scénář, který se některým divákům zdá příšerný. Minimálně u prvního dílu... "Je nesmysl, aby holka, byť ve zkratu, šla do domu matky násilníka! Proč by to, proboha, dělala? Proč by nevyhledala nejdřív svoje rodiče? Proč by se sprchovala před příjezdem policie, když by tím smazala stopy? Ale výkony herců jsou fajn," podotkla jedna z divaček. Chování postav se některým zdá nelogické. "Musím říct, že kromě mých oblíbených herců na tomto seriálu neshledávám nic pozitivního," napsal Tomáš.

Naopak pozitivních ohlasů bylo také dost. "Tak jsem teď shlédla první dva díly najednou a musím říct, že za mě je to dobrý. Mám ráda detektivky, napětí, náhlé zvraty. Pro mě je to odpočinkový seriál, pobaví mě, přemýšlím kdo je vrah. Ráda se podívám na další díly," pochvalovala si divačka. "Seriál se mi celkově líbí, ráda vidím české herce, české prostředí. Ale jsem fakt jediná, komu vadí americká čeština Pavla Kříže? A to ho platonicky miluju už od Básníků," zajímalo jednu z uživatelek.

A jak vnímáte seriál vy? Je to podle vás propadák nebo se na něj podíváte rádi?

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy