Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Diváci milují Korantenga, Afroameričan z Ulice jim vadí: Proč ten rasismus?

+ Dalších 32 fotografií
GLOSA
GLOSA: Minulý týden se opět ukázalo, že i ve 21. století existují mezi našimi spoluobčany lidé, kteří se nestydí veřejně projevit svůj neskrývaný rasismus. Stačilo, aby scenáristé do seriálu Ulice přidali černošského klučinu z New Yorku, a strhla se nechutná kritika. Chápu, že v ČR nemáme tolik „afro“ spoluobčanů, jako jich je v Bronxu, takže jde pro řadu lidí o nezvyk, ale zapomněli snad někteří diváci na národní ikony?

Už v osmdesátých letech chodily miliony Čechoslováků na filmy Dušana Kleina o Básnících v hlavní roli s Pavlem Křížem. Štěpán Šafránek je bavil a ve dvojce byli stejně tak okouzleni jeho africkým spolužákem lékařské fakulty Mirečkem. Nikdo ani nemrkl, naopak mu všichni ve filmovém příběhu fandili. Určitě to ale už byla tajná příprava na „multikulti propagandu, kterou do nás dnes cpou horem dolem“, že?

Ray je v pohodě?

Už pětadvacet let zase zdobí televizní obrazovky moderátor Novy Rey Koranteng. V roce 1994 začínal v nováckém počasí, po pěti letech se přesunul do zpravodajství. Jistě, na začátku působil jako zjevení, ale byl to sympaťák a dnes snad jeho barvu pleti už nikdo neřeší. Je to dobře, je to příjemný člověk. Ale proč nemají někteří stejná měřítka pro všechny?

V roce 1995 Nova jistě jen v rámci „tajné operace zvykání české populace na černé nájezdníky“ nasadila do poměrně hloupého sitcomu Nováci postavu sociologa Jeremyho Washingtona Newmana. Možná jen díky tomu, že ještě neexistovaly sociální sítě, ho rasističtí diváci, kteří za vším vidí jen spiknutí západních mocností, nerozcupovali na kousky.

Jsem taky rád, že mladší ročníky daly dávno přijetím Bena Cristovaa (31) najevo, že nejsou předpojatí a je jim jedno, jaké barvy je. Je otázka, jestli by ale uspěl zpěvák, který by cílil na část střední a starší generace.

Chce snad vraždit a znásilňovat?

Píše se duben 2019 a někteří z Čechů sprostě urážejí normálního amerického kluka Jareda Baileyho, známého pod přezdívkou Piqi Miqi. V čem se ale liší od předchozích zmíněných, kteří našincům nevadili?

Pro některé je možná důvodem jednoduše to, že ho nikdo ho nezná, neví, jestli pomáhá okolí, bližním svým nebo nemocným babičkám na přechodu pro chodce, ale už je pro ně lůza a primitivní křovák, který by nejlépe vyhostit, než nám tu někoho znásilní.

Líná policie

Nechápu, čeho se ti lidé, kteří ho sprostě urážejí, ve skutečnosti bojí. Konfrontace s něčím dosud cizím? Tomu se prosím říká xenofobie a v civilizovaném světě je strašlivá ostuda se k tomu přiznávat. Mají strach, že by se ten náš lokální smrádeček trošku provětral a přišel k nám svět? Kéž by.

Sám mám mezi známými pár černochů. Většina je hrozně fajn, jeden je ale taky neuvěřitelný blbec. Prostě jsou to lidi stejní jako všichni ostatní, ať už my bílí, hnědší nebo borůvkoví. A kdo to odmítá připustit, měl by si dát studený obklad na hlavu. A modlit se, aby česká policie byla dál stejně neschopná jako dosud. Většina komentářů na adresu Jareda je totiž už v trestněprávní rovině…

Mohlo by vás zajímat

Další články