Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Diváci jsou z pohádky O léčivé vodě nadšení: Příjemná podívaná a neokoukané tváře

Diváci jsou z pohádky O léčivé vodě nadšení: Příjemná podívaná a neokoukané tváře
Zdroj: Česká televize / Archiv RTVS
+ Další 3 fotografie
hodnocení
V sobotu večer Česká televize odvysílala pohádku O léčivé vodě, kterou diváci na Slovensku mohli sledovat přímo na Štědrý večer. Objevují se v ní čeští i slovenští herci, pro každý stát jsou tak herci z toho sousedního předabovaní. Dabing bývá většinou kamenem úrazu, tentokrát ho ale diváci příliš nekomentují a pohádku chválí.

Pohádka O léčivé vodě vypráví příběh krále Juraje, jeho bratra Filipa a dcery Hanky, který se prolíná s motivem vodní říše, jíž vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů. Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král.

Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení.

Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou. Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub.

Výborný padouch

Diváci na slovenské štědrovečerní pohádce oceňují především zápornou postavu. Henrietu si zahrála Zuzana Kanócz, která se před lety proslavila jako Laura ve filmu Román pro ženy. „Film si pro sebe ukradla sexy a zlá Zuzana. V roli potvory byla skvělá,“ napsal jeden z diváků.

Příjemné překvapení

Pro diváky, kteří k pohádkám, obzvláště těm štědrovečerním, bývají už skeptičtí a často na nich kritizují i ty nejmenší detaily, byla pohádka O léčivé vodě krásnou podívanou. „Příjemné překvapení, ačkoli pohádka více osloví děti větší a dospělé. Moc pěkně obsazeno neokoukanými tvářemi, Linda Úžasná, Kemka a Vaněk skvělí, viděno ve slovenském znění, tedy čeští herci předabovaní, však vkusně, za což palec nahoru. Poetické, klidné, milé,“ napsal nadšený divák.

„Nevím, jestli se pohádka zalíbí široké veřejnosti, já však absenci pitvoření, křiku a jiných šaškáren vítám. Pohádka se mi ve svátečním odpolední u ryby se salátem a mísou cukroví líbila moc! Ján Sebechlebský se mi trefil do vkusu,“ pochválila divačka režiséra. Máte stejný názor, nebo byste pohádce něco vytkli?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy