Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Diváci chtějí bojkotovat snímek Joker: Na filmu vydělává obrovské peníze usvědčený pedofil

Zdroj: imdb.com
+ Dalších 11 fotografií
naštvání
Snímek Joker si svou premiéru odbyl teprve před pár dny, už teď se ale těší obrovskému úspěchu diváků. Někteří dokonce tvrdí, že film má šanci na Oscara. Někteří lidé však odmítli na tento počin vůbec jít do kina či ho jakkoliv podporovat. K tomuto rozhodnutí je vedlo zjištění, že ve filmu hraje píseň Garyho Glittera (75), někdejšího rockového zpěváka a usvědčeného pedofila. Ten kvůli tomu nyní za mřížemi vydělává velké peníze.

Joaquin Phoenix se postaral o to, že snímek Joker je celosvětovým hitem. Jeho herecký výkon je podle některých diváků hodný Oscara I tak úspěšný film ale doprovázejí problémy, a to skutečně vážné. Někteří lidé se totiž rozhodli ho bojkotovat poté, co vyšlo najevo, že na něm vydělává usvědčený pedofil.

Zpěvák Gary Glitter byl velmi populární, a to především v 70. letech. Jeho hudební kariéra by s největší pravděpodobností zdárně pokračovala, kdyby lidé nezjistili, že Glitter je pedofil. Počítačový technik mu našel v počítači tisíce fotografií s dětskou pornografií a soudce jej posléze v roce 1999 poslal na čtyři měsíce do vězení. V roce 2002 pak v Kambodži obtěžoval nezletilou dívku a aktuálně si odpykává 16 let za mřížemi za obtěžování dalších tří.

Glitterova píseň Rock and Roll Part 2 zní ve filmu Joker zhruba 2 minuty, hraje však v klíčové scéně, v níž Phoenix dokončil svou proměnu ve vraždícího klauna. Sociální sítě, především pak Twitter, nyní zahlcují lidé statusy, v nichž se ptají, koho napadlo dát do tak zásadního snímku píseň usvědčeného pedofila. Spousta diskutujících se rozhodla snímek bojkotovat, tedy nejít na něj do kina, nepodpořit ho koupí filmových produktů a je jen otázkou, zda někoho napadne kvůli tomuto faktu zahájit protest.

Související články

Další články