Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Diváci běsní nad filmem Milada: Tohle podělat je umění, děs a hrůza

Film Milada: Horáková by se v hrobě obracela, zuří diváci
Zdroj: Studio Loaded Vision Entertainment
Reakce diváků

Snímek Milada si Čechy příliš nezískal, o tom se ostatně můžete přesvědčit v článku. FIlm je inspirovaný životem a těžkým osudem Milady Horákové, která byla za války vězněna v lágru a po válce v komunistickém vězení, kde byla nakonec neprávem odsouzena a popravena.

Film o Miladě Horákové pochází z dílny producenta, režiséra a scénáristy Davida Mrnky a v lidech vzbuzuje různé emoce. Převládají ale hlavně ty negativní. Na portálu ČSFD se snímek "pyšní" jen 56 procenty.

Diváci běsní. Tohle podělat je umění

"Takhle totálně podělat takový téma jako Milada Horáková je skoro umění," běsní diváci. Film přitom připravoval David Mrnka celých devět let.

"Milada Horáková chodí a mluví. Lehce asynchronně. Aby tvůrci podtrhli, že to byla svatá žena, nechávají ji deklamovat stejně robotické promluvy v libovolné zasedačce plné chlapů, v její vlastní kanceláři i doma s manželem v posteli. Těžko pak téhle ženě bez špetky života uvěříte, že šlo pravděpodobně o největší Češku dvacátého století. To je asi ten hlavní problém," strhal snímek třeba divák, který si říká Tsunami. A další se přidávali.

Horáková by se v hrobě obracela

"Naprosto souhlasím s tím, že existence filmu o Miladě Horákové je nutná a nezbytná. Za to, že se o jeho vznik někdo pokusil, dávám hvězdičku. Víc jich ale dát nemůžu, protože z hlediska kinematografického to byl jeden velký průšvih, který se mne ani přes silný příběh, jejž se tvůrci pokusili odvykládat, nedotkl. Doufám a věřím, že tohle téma ještě není pro filmový svět uzavřené," napsala třeba divačka Petra. Lidem se nelíbilo ani předabování, kvůli kterému působil film jaksi toporně.

"Ten film má hodně problémů. Přízvuky prostě nefungují, i kdyby to byl vážně jen problém výhradně českého publika. A předně neexistuje gradace, struktura, vše jen monotónně jede kupředu," uzavřel Martin.

Tvůrci filmu se snažili divákovi přiblížit drsný osud Milady Horákové, který ve své době otřásl téměř každým. Film se natáčel v autentických lokalitách, hlavně tedy v Praze, Terezíně, u Hradce Králové nebo na Šumavě.

Související články

Další články