Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dítě štěstěny Oliverek: Narodil se ve vajíčku a vypadal jak potápěč

Znojmo: Malý Oliver se narodil v neporušeném plodovém obalu
Zdroj: Záchranáři Znojmo, Profimedia
Rarita

Ve Znojmě se odehrál velmi ojedinělý případ porodu. Malý Oliver se narodil v absolutně neporušeném plodovém obalu, tedy tzv. "ve vajíčku." Taková miminka jsou nazývána dětmi štěstěny, na svět tímto způsobem přijde jen jedno z 80 tisíc.

Malý Oliver překvapil maminku i lékaře

Malý Oliver se rozhodl, že své mamince přeruší všechny plány tím, že přijde na svět dřív, než bylo plánováno, a to v bytě dědečka a babičky. K tomu ještě pořádně překvapil přivolané záchranáře a lékaře. Narodil se totiž v neporušeném plodovém obalu, v tzv. vajíčku.

Jaká je pravděpodobnost, že vaše dítě přijde na svět stejným způsobem? "Ve vajíčku" se narodí jedno dítě z 80 tisíc. Většina plodových obalů se totiž během porodu protrhne. Ne tak ale Oliverovo vajíčko. Malý hošík ze Znojma se narodil v domácím prostředí. Záchranáři byli minulý týden v noci na pátek přivoláni do bytu prarodičů, kde začala maminka rodit. Během porodu ale zažili velké překvapení.

Vypadal jako potápěč

"Chlapeček vykoukl na svět zakuklený v neporušeném vaku blan. Vypadal jako potápěč v tom kulatém skafandru," svěřila se později lékařka s tím, že dětem narozeným tímto způsobem se přezdívá děti štěstěny. I maminka zvládla porod na jedničku.

"Je třeba pochválit moc šikovnou maminku, která nepanikařila, ale naopak se snažila zachovat klid a byla statečná. A také zdatného dědečka, který přestřihl pupeční šňůru a nůžky si schoval na památku. Chlapec je možná jednou dostane k osmnáctým narozeninám," dodala lékařka.


Související články

Další články