Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Dítě se narodilo s nejvážnější poruchou kůže na světě. Vypadá jako spálená panenka, ale žije!

Chlapeček se narodil se vzácnou genetickou poruchou.
Zdroj: facebook

Jedna z nejhorších věcí, která se vám může stát, je to, že se vám narodí nemocné dítě. Ještě když víte, že ona nemoc postihuje jen 5 dětí z 60 milionů.

25leté Jane Blackford z Velké Británie se před pěti lety narodil těžce nemocný syn, který trpí genetickou poruchou česky zvanou plod harlekýn. Ta se projevuje tím, že jeho kůže vypadá jako rybí šupiny. Je tvrdá, suchá, praská a každou chvíli se do ní může dostat infekce. Na tuto nemoc neexistuje lék.

Chlapeček jménem Jayden Watson neměl podle doktorů vůbec přežít. „Doktoři mi řekli, že je velmi nemocný a přežije pár dní. Ale neřekli mi nic o tom, jak moje dítě vypadá. Když jsem si ho pochovala, tak mi zdravotní sestra řekla, že každý okamžik s ním je vzácný,“ svěřuje se jeho matka.

I přes prognózu doktorů však malý Jayden oslavil pět let, a to díky vynikající péči jeho rodičů, kteří ho každou hodinu musí mazat olejem. A to i v noci.

Dítě teď chodí i do školky, kde si našlo nové kamarády. Hned po prvním dni se prý rodičům chlubilo, že si našlo tři „nové nejlepší kamarády“.

Související články

Další články