Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Dítě je pozitivní na covid-19, další školka v Česku tak musela zavřít

Dítě je pozitivní na covid-19, další školka v Česku tak musela zavřít
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
koronavirus
Po dvou pražských školkách musela kvůli koronaviru zavřít i jedna mateřinka v Blansku. Jedno z tamějších dětí bylo pozitivně testováno na nemoc covid-19. Hygienici nařídili přerušit provoz do odvolání.

Další školka se kvůli koronaviru zavírá, po dvou pražských se nákaza dostala i do jedné v Blansku v Jihomoravském kraji.

Hygienici rozhodli o jejím uzavření do odvolání. Tento týden v provozu nebyla a čekalo se na ukončení opatření, ještě minulý týden tam ale docházely děti rodičů ze záchranných složek. Příbuzný jednoho z nich byl pozitivně testován na koronavirus.

"Toto dítko bylo následně vyšetřeno a byla u něj také zjištěna pozitivita. Bylo to ale až poté, co do školky nechodilo. Zdůrazňuji, že toto dítě prakticky nemocné nebylo," řekla webu TN.cz vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje Renata Ciupek.

Nikdo další covid-19 nemá

Všichni rodiče už o uzavření školky vědí, jejich děti skončily v karanténě. Zatím však nemusely na testy. Ty naopak podstoupil personál, a přestože ani u jednoho ze zaměstnanců se covid-19 nepotvrdil, také má nařízenou karanténu.

Trvá standardních čtrnáct dní, po kterých se rozhodne, zda se může školka otevřít.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy