Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Diskriminace? Chlapecký pěvecký sbor nepřijal devítiletou dívku: Míří k soudu

soud
Staletí existující chlapecký pěvecký sbor v Berlíně jde k soudu a to z toho důvodu, že mezi sebe nepřijal devítiletou dívku. Nyní bude o případu rozhodovat berlínský správní soud, zda došlo k diskriminací na základě pohlaví. O případu informoval britský The Guardian.

Berlínský Státní a katedrální pěvecký sbor existuje od poloviny 15. století. Po celou dobu fungování sboru nebyla jeho součástí žádná dívka. Případ se bude projednávat příští týden a bude se zkoumat, berlínský sbor porušil ústavu a porušil právo na rovnost příležitostí.

Letos v květnu totiž sbor odmítl přijmout devítiletou dívku. Členové sboru ale odmítají, že by dívku nepřijali na základě pohlaví. Nechali se slyšet, že kdyby slečna prokázala dostatečně velký talent, adekvátní připravenost a chuť se učit, tak by ji přijali.

Právnička matky, která sbor žaluje ale tvrdí, že Univerzita umění v Berlíně (UdK) doporučila dívku ke studiu na pro vysoce nadané hudebníky. „U chlapců se výjimečný talent jako vstupní podmínka důležitý nezdá,“ cituje deník právničku Susann Bräckleinovou.

Mohlo by vás zajímat

Další články