Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Diskriminace? Chlapecký pěvecký sbor nepřijal devítiletou dívku: Míří k soudu

Zdroj: Profimedia.cz
soud
Staletí existující chlapecký pěvecký sbor v Berlíně jde k soudu a to z toho důvodu, že mezi sebe nepřijal devítiletou dívku. Nyní bude o případu rozhodovat berlínský správní soud, zda došlo k diskriminací na základě pohlaví. O případu informoval britský The Guardian.

Berlínský Státní a katedrální pěvecký sbor existuje od poloviny 15. století. Po celou dobu fungování sboru nebyla jeho součástí žádná dívka. Případ se bude projednávat příští týden a bude se zkoumat, berlínský sbor porušil ústavu a porušil právo na rovnost příležitostí.

Letos v květnu totiž sbor odmítl přijmout devítiletou dívku. Členové sboru ale odmítají, že by dívku nepřijali na základě pohlaví. Nechali se slyšet, že kdyby slečna prokázala dostatečně velký talent, adekvátní připravenost a chuť se učit, tak by ji přijali.

Právnička matky, která sbor žaluje ale tvrdí, že Univerzita umění v Berlíně (UdK) doporučila dívku ke studiu na pro vysoce nadané hudebníky. „U chlapců se výjimečný talent jako vstupní podmínka důležitý nezdá,“ cituje deník právničku Susann Bräckleinovou.

Související články

Další články