Rapper Rytmus má velký problém.

Podle několika pořadatelů neplní své závazky, a co víc, dluží peníze a neplatí daně.

„Na Vysočině jsem mu zprostředkoval kšeft. Čert vem, že přijel o půl hodiny později a vystoupil v půl jedné namísto o půlnoci. Navíc k tomu mezi námi ještě lítají nějaké peníze. Když k tomu připočtu, že se mnou jeho manažerka Andrea Práznovská při domlouvání akce šest týdnů komunikovala tak, že jsem škemral, aby mi vůbec odpověděla na mail, a pak mně natvrdo oznámila, že peníze se budou řešit jedině cash a ne smlouvou, tak musím říct, že tak blbou zkušenost už jsem dlouho neudělal. Samozřejmě to takto dělají kvůli daním, ale hodí se to, i když nedodrží podmínky, jsem fakt naštvaný. Mimochodem, peníze řešíme dodnes, pořád to oddalují a vymlouvají se,“ říká naštvaný moderátor pražského rádia Ivo „Jablečňák“ Apfel (40), který je připravený hnát Rytmuse před soud za nedodržení smlouvy s jeho agenturou.

„Když jsem to dal médiím, najednou nabízejí, že mi to přivezou, ale já na ně kašlu,“ dodává ještě.

Rytmus se ale brání: „Čekal jsem tam na něj hodinu a moje manažerka má rizikové těhotenství, možná proto to zdržení, peníze určitě zaplatíme, myslím, že je to trochu zbytečně přifouknuté,“ říká Vrbovský, ale podobnou zkušenost mají i další podniky.

Na jistou jihlavskou diskotéku prý Rytmus na vystoupení nedorazil vůbec a zle nedobře vzpomínají na rappera i ve Vimperku na diskotéce Calypso, kde museli dokonce vracet vstupné!

A to už jeho koncert jednou překládali. „Rytmus? Ten už k nám nikdy nesmí!“ říká Tomáš Koška, který podnik provozuje, a pokračuje: „Už firma Ticketportal, která nám na tu akci prodávala lístky, se ptala, zda jsme si jistí, že Rytmus přijede. On totiž prý včas ještě nepřijel nikam. Že já vůl jim nevěřil. Podle smlouvy měl přijet o půlnoci a přijel v půl čtvrté ráno! Půl hodiny před zavíračkou! Vraceli jsme vstupné, ostuda široko daleko. A do toho jeho na místě přítomný manažer neustále od půlnoci lakoval lidi, že Rytmus už je na cestě, že je na kraji města a podobně. Co vám budu povídat, všichni naštvaní. S tak neseriózním jednáním jsem se ještě nesetkal.“

Manažerka Práznovská nám v den uzávěrky nebrala telefon, o její vyjádření dále usilujeme.

Apfel, který zprostředkovával rapperovi akci na Vysočině, zveřejnil dnes na svém Facebooku další hrozbu soudem a je na něm hodně vidět, že víc než o peníze mu jde o princip: „Není to ani tak vina Rytmuse jako spíš jeho totálně neschopného managementu. Jsou nesolidní, nekomunikují a dělají z lidí voly, u někoho tak drahého bych čekal management na úplně jiné úrovni,“ uzavírá s tím, že neustoupí i přes tlak, aby celou věc dál řešil v tichosti.