Australský miliardář Clive Palmer má opravdu velkolepé sny, po stavbě úplně nového Titaniku II, který bude věrnou kopií nešťastného parníku, se nyní rozhodl uvést do života známý přelomový hit filmového průmyslu.

Spielbergův megahit Jurský park, který vznikl na základě knihy Michaela Crichtona, se stal revolučním počinem stříbrného plátna, poprvé bylo použito zelené pozadí, před kterým herci hráli, a zbytek už byla jen vizitka šikovných animátorů, kteří dokázali naklíčovat celé druhohory. Teď se dinosauří svět chystá přesunout do toho našeho, a to s pomocí nejnovější robotiky.

Palmer už si objednal Číně výrobu až 165 modelů dinosaurů v životní velikosti. Mají dělat snad vše kromě trhání lidí a běhání po louce. Pohyblivé modely se již pomalu umisťují do parku Palmer Coolum Resort a miliardář má ve své nabídce mimo mírumilovných brachiosaurů i obávaného T-Rexe, nejvíce fascinujícího obra druhohor, který je známý spíš než svými rozměry svou žravostí.

Rádi bychom v tomto bodě podotkli, že oživlý Jurský park nejspíš zkrachuje stejně tak rychle jako ten filmový, ale bude to ze zcela jiných důvodů, než je neschválená bezpečnost ostrova. Tak předně je na světě dinoparků jak hub po dešti, jen v Čechách máme minimálně dva a ten plzeňský je docela známý. Robotické nestvůry, co umí mlátit ocasem a otevírat tlamu už taky nikoho moc nefascinují, když tu máme vynález domácích kin a CGI filmů, ale hlavně moderní věda přišla na to, že drtivá většina dinosaurů nevypadala tak, jak si je (i díky filmu) představujeme. Masožravý T-Rex zářil mnoha barvami, které podle výzkumů mohl v době páření i měnit. Ve skutečnosti to byl jeden z nejpečlivějších rodičů ve zvířecí říši. Býložraví dinosauři přitom nebyli až tak dobromyslní.

Redakce eXtra vám tedy radí, abyste nedotovali zbytečně drahým lístkem miliardáře Palmera, i bez vás má peněz dost, a raději si počkali na čtvrtý díl Jurského parku. Ten má být stejně tak kvalitní jako první film. Navíc se v něm odrazí i nejnovější paleontologické výzkumy a bude se promítat, jak jinak, ve 3D. Takže vám určitě T-Rex v edici Paví očko nažene víc hrůzy než obří krokodýl na lešení.