Hollywoodský diktát je neprosný. Buď se vejdeš maximálně do velikosti dva, nebo vůbec nechoď na červený koberec. Návrháři šijí své haute couture jenom pro modelky s postavou desetiletého kluka a kdo se do nich nevejde, není sexy a ani se z něj nestane žádná módní ikona.

Není divu, že Hollywood hladoví. Herečky a zpěvačky drží drastické diety, popřípadě nejí vůbec, na záchodech během předávání Oscarů se zvrací a na rautech se švédské stoly obcházejí obloukem.

Když to není vidět na jejich těle, protože nezapomínejte, že i fotoaparát přidává nějaká kila, natož televizní kamera, určitě to drahý divák uvidí na jejich obličejích a ohavných, žilnatých rukou, co vypadají jako slepičí pařáty. A tohle všechno je vzor pro obyčejné ženy.

Victoria Beckham s postavou dvanáctileté dívky. Keira Knightley, která je tak hubená, že ještě tři gramy dolů a zhroutí se jí kosti. Calista Flockhart, která se pořád nepřiznala k anorexii, Sarah Jessica Parker a její strašidelné ruce, Angelina Jolie, která dává příklad matkám tím, že sama jako supermatka vůbec nevypadá, spíš jako superkostra.

Vítejte v nemoci 21. století. A prý, že svět tloustne. Pcha!