Svým fenomenálním výkonem uchvátil Leonardo DiCaprio veřejnost jako Vlk z Wall Street nebo Revenant, za kterého konečně dostal vytouženého Oscara. Nebylo hereckého kolegy, který by mu to nepřál.

DiCaprio si podle všech zasloužil Oscara už léta, ale štěstí se na něj usmálo teprve v roce 2016, kdy si za ztvárnění lovce a trappera vysloužil sošku za nejlepší mužský herecký výkon. Za Vlka z Wall street sice Oscara nedostal, ale všichni si mysleli, že ho dostat měl. Fenomenální Martin Scorsese si ho do role mafiánského obchodníka Jordana Belforta sám vybral

Výrazných rolí má za sebou více než dost, ale do smrti bude jistě vděčný příležitosti, kterou dostal v roce 1997 ve filmu Titanic. Chybělo málo a v trháku Jamese Camerona by hrál hlavní roli Matthew McConaughey.

Chudého mladíka Jacka Leo zahrál tehdy tak přesvědčivě, že už na tento velkofilm nikdo nikdy nezapomene. Však si také některé ženy pouštějí ledovcovou romanci pořád dokola. To jistě platí i o jiných snímcích, kde tento charismatický herec ztvárnil převážně role hlavní.

Ve filmu Chyť mě, když to dokážeš zase geniálně zahrál podvodníka Franka W. Abagnala, který byl noční můrou pro FBI. Ta po něm pátrala ve více jak třiceti státech. Postava vykutáleného zlodějíčka mu neskutečně seděla. Však byl také pod vedením zkušeného Stevena Spielberga.

Během jeho vývoje si lze všimnout, že čím je Leo starší, tím je hezčí. Posuďte ve fotogalerii.