Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Dezinformátorka Peterková chce jet na Ukrajinu „hledat pravdu“. Jeďte až na první linii, smějí se lidé

Aktivistka Jana Peterková.
Zdroj: Facebook Jana Peterková
Dezinformátorka

Češka Jana Peterková byla v polovině ledna letošního roku nepravomocně odsouzena za šíření dezinformací o úmrtí seniorů na koronavirus. Nyní na svých sociálních sítích žádá sledující, aby jí pomohli finančně splatit čtvrtmilionovou pokutu, a také k sobě hledá kolegy, kteří by s ní jeli na Ukrajinu. Cestu pojmenovala jako „misi k hledání pravdy“. Pod příspěvkem se jí však lidé vysmáli.

Jana Peterková si na sociálních sítích zadělala na další problém. Vyzvala své sledující k podpoře její cesty na Ukrajinu. Hledá k sobě nejen dobrovolníky, kteří by jeli s ní, ale také sponzory, kteří by cestu zaplatili. Hledám kolegy pro cestu na Ukrajinu. A samozřejmě i sponzory této cesty. Mise k odhalení pravdy,“ napsala na sociální sítě.

Příspěvek vzbudil kontroverzi

Nutno podotknout, že se pod příspěvkem ihned začaly objevovat velmi ostré komentáře.Konečně rozumnej nápad. Bude-li třeba, na cestu přispěji. Dementů, jako jste vy, je třeba se zbavit. Rudí zmrdi se vám o to postarají a bude klid,“ napsal jeden. „Jeďte, prosím, až na první linii,“ napsal další.

„Určitě na to přijdeš. Na tu pravdu. Být tebou, tak vyrazím pěšky, jelikož po cestě je hodně pravdy. A když už odhalíš všechno na naší planetě, tak bych se vydal pěšky na Mars. Tam podle mě najdeš klid. Stále více mě udivuje, jak mohou nechat takového blázna na volno, že tě někam nezavřou,“ přidal se další komentující.Z covidu přesedlala na válku na Ukrajině, kde podporuje Rusko. A cílová skupina jejích příspěvků je stejná,“ dodal další komentující.

Soud ji odsoudil za dezinformace

Peterková je dlouhodobě veřejností považována za dezinformátorku. V polovině ledna letošního roku jí Městský soud v Praze nepravomocně odsoudil za šíření dezinformací o úmrtí seniorů po očkování proti koronaviru. Na sociáních sítích uváděla, že v pečovatelském domově v Měšicích zemřelo po očkování několik lidí. Podle rozsudku se má omluvit, uhradit čtvrt milionu a smazat videa, ve kterých lži šířila.

Na Facebook před několika dny přidala příspěvek, kde své fanoušky vybídla k tomu, aby jí pomohli splatit čtvrtmilionovou pokutu. Kdo chce přispět na mé aktivity, pomoci s čtvrtmilionovou pokutou a nebo podpořit mé právní zastoupení kvůli trestnímu stíhání mé osoby (2-8 let), budu vám moc vděčná,“ napsala. Pod příspěvkem se to ihned začalo hemžit odsuzujícími komentáři.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy