Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dezinformátor Rajchl si přivlastnil zásluhy za sbírku pro Martínka. Tvrdá kritika na sebe nenechala dlouho čekat

Jindřich Rajchl je nyní vůdce radikální opozice.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
kritika

Sbírka pro nemocného Martínka, na jehož léčbu se podařilo vybrat 100 milionů korun, nenechala chladným ani Jindřicha Rajchla. Jeho příspěvek na sociálních sítích, kde o českém úspěchu psal, ovšem schytal obří vlnu kritiky. Působí to totiž, jako že si kontroverzní politik a dezinformátor snaží přivlastnit zásluhy Nikol Leitgeb, která byla tou, kdo se jako první přičinil v rozšíření sbírky mezi masy. Rajchl nakonec na závěr příspěvku doplnil poděkování známé herečce, avšak až poté, co na internetu schytal za svůj text bídu. 

Sbírka pro vážné nemocného Martínka se stala během pár dní takřka fenoménem. Ne vždy se totiž stane, že se na dobrou věc, tedy konkrétně zde na nákladnou léčbu, podaří vybrat dostatečná částka. Avšak u Martínka se podařilo naplnit cíl a během pár dnů se vybralo požadovaných 100 milionů korun. Do sbírky a také její propagace se zapojila celá řada známých osobností – celebrit i politiků. Včetně Jindřicha Rajchla, který ve svém živém vysílání v neděli vyzval své sledující, aby pomohli.

Jenže původně nezištný dobrý čin sám shodil svým úterním příspěvkem poté, co se částka vybrala. "V nedělním živém vysílání jsem sbírku zmínil a požádal o podporu. Přidávali se další a další osobnosti a politici, a to z celého spektra naší společnosti. Andrej Babiš (ANO), Zdeněk Hraba (STAN), Jana Zwyrtek Hamplová a mnozí další. Přidali se i podnikatelé a lidé ze všech koutů republiky a zbylá část do 100 milionů se vybrala za 1 den!" napsal Rajchl na svém Facebooku a nezapomněl ani kopnout do Zbyňka Stanjury se slovy, aby ho nenapadlo vybranou částku zdanit.

Tvrdá kritika

Rajchlův příspěvek se ihned stal hitem internetu, ne však v tom dobrém světle. Jak si totiž mnozí všimli, celý text vyznívá jako snaha přivlastnit si cizí zásluhy a pokus dělat politickou kampaň na lidském utrpení. "To je tzv. "Babišova finta". Přivlastňování cizích zásluh a ještě se jimi veřejně pochlubit. Rajchlův imbecilní elektorát to sežere i s navijákem a bude mít Jindru za hrdinu. A o to jde," napsal jeden z kritiků. "Už může začít psát příspěvek, jak to díky němu teď nezdaní," připsal se sarkasmem další z uživatelů.

O rozšíření sbírky se přitom ve skutečnosti nejvíce zasloužila herečka Nikol Leitgeb. Právě ji rodiče požádali s prosbou, zda by mohla vše přesdílet, což také bez váhání učinila a zapojila i své kamarády ze showbyznysu. Její příspěvky začali okamžitě sdílet slavní, třeba Leoš Mareš, Eva Burešová a další. Sama Leitgeb má navíc téměř 700 tisíc sledujících, zatímco Rajchl jen 85, tedy i dosah má herečka výrazně větší. A také proto děkovali rodiče malého Martínka právě jí jako člověku, který se na úspěchu nejvíce přičinil.

Dodatek s uznáním

Na kritiku následně po několika hodinách zareagoval i Rajchl, který svůj příspěvek upravil a na samý konec dodal i uznání pro Leitgeb. "Aby bylo jasno, největší zásluha za to, že se tento výjimečný počin podařil, zcela jistě nepatří mně. Patrně nejvíce se o úspěšnou komunikaci zasloužila Nikol Leitgeb, které patří ta nejhlubší poklona a největší poděkování. Ale i každému, kdo se do toho pustil. Je jedno, kdo víc a kdo míň, hlavní je, že se to podařilo," dopsal ke svému příspěvku. Jistá pachuť z jeho slov ale nezmizela.

Související články

Další články