Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Dezinfikujete si ruce? Dobře děláte. Nezapomínejte ani na povrchy

Zdroj: Hartmann - Rico
+ Další fotografie
Čisté povrchy

Spočítejte si někdy, kolikrát za den vezmete do ruky mobil, klíče, platební kartu, sáhnete na kliku, položíte ruce na volant nebo na klávesnici počítače. I když všechna tato místa byla nečistotami a viry ohrožována už v minulosti, teprve pandemie COVIDU-19 ukázala, že i o ně je nutné pečovat.

Lahvičku s dezinfekcí má u sebe od loňského března, kdy COVID „vtrhl“ do Česka, nejspíš každý z nás a vydezinfikovat si ruce ve chvíli, kdy nemáme možnost umýt si je vodou a mýdlem je už stejně běžné, jako si ráno a večer vyčistit zuby. I často používané předměty či povrchy, kterých se dotýkáme nejen my, ale další stovky či tisíce lidí, ale i ty naše vlastní, na které jsme sáhli neumytýma rukama, potřebují péči.

Ubrousky na citlivé povrchy

Protože však telefon či platební kartu nemůžeme „máchat“ v tekuté dezinfekci, jsou řešením dezinfekční ubrousky. HARTMANN – RICO nabízí praktické jednorázové dezinfekční ubrousky Bacillol. Neobsahují aldehydy, barviva a parfemaci a usnadní péči o předměty, které opakovaně či často používáme.

Ochrání nás před bakteriemi, kvasinkami, obalenými viry, včetně koronaviru, noroviry, polyomaviry a rotaviry. Vhodné jsou ubrousky i na citlivé materiály, tedy i na displeje, monitory, tablety, mobilní telefony a počítačové příslušenství, které často bereme do rukou.

Snadno, rychle, účinně

„Řada lidí důkladně dodržuje správnou hygienu rukou, která je prevencí před infekcemi, což je správné. Často ale zapomínají, že na povrchu mobilu nebo třeba počítačové klávesnice se viry můžou držet i několik dní. Těm už ale žádnou extra péči nedopřejí,“ říká Petr Havlíček, brand manažer se zodpovědností za oblast dezinfekce ze společnosti HARTMANN – RICO. Ta stojí i za vývojem dezinfekce Sterillium, která je už 55 let neodmyslitelnou součástí ambulancí, ordinací a operačních sálů a synonymem alkoholové dezinfekce rukou.

Společnost nyní přichází s dezinfekčními ubrousky Bacillol 30 Tissues, se kterými lze snadno, rychle, a hlavně účinně dezinfikovat nejrůznější povrchy. Utěrky jsou napuštěné alkoholovým roztokem, mají rychlý dezinfekční účinek a otřený povrch rychle osychá. „Jednoduše tak otřete třeba klíče či volant v autě, který je často opomíjenou plochou vhodnou k dezinfekci,“ dodává Petr Havlíček.

Související články

Další články