Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Devět měsíců čekání: Utýraný Mareček z Loun se dočkal krásného pomníčku

Mareček má konečně hrobeček.
Zdroj: facebook
+ Dalších 22 fotografií
hrobeček
Před devíti měsíci Českem otřásl případ úmrtí dvouletého Marečka, kterého týral jeho otčím. Doteď neměl chlapeček hrob, nyní se však lidé po celé republice složili a Marečkovi nechali udělat pomníček na pražských Vinohradech.

Dojemné gesto udělali lidé, kterým nebyl osud utýraného Marečka lhostejný. I když mu už nikdo nemůže pomoci, dobří lidé se složili a nechali mu postavit mezi urnovými hroby v pražských Vinohradech pomníček.

Na něm jsou napsána dojemná slova. "V našich srdcích zůstaneš navždy. Vzpomeňme na tomto místě i na další děti, které zemřely násilnou smrtí," stojí na pomníčku.

"Za mě osobně můžu říct, že výsledek předčil moje očekávání. V sobotu ještě upravíme okolí a vysadíme vnitřek. Děkuji všem z vás, kteří jste podpořili tento nápad, ať už finančně, nebo i sdílením sbírky. Stálo to za to," napsala na facebookovou stránku organizátorka akce paní Kateřina Majdyšová.

Mareček zemřel v noci z 15. na 16 února letošního roku. Podlehl následkům týrání od svých nejbližších. Ze strašného činu byl obviněn jeho otčím, který měl podle příbuzných batoleti ubližovat už dlouho. Josef K. byl v polovině října odsouzen k 16ti letům ve vězení, rozsudek je ale zatím nepravomocný. Muž se proti němu na místě odvolal. Matce hrozí pětiletý trest ve vězení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy