Tak to je rozhodně zkouška dospělosti dotažená až na úplný vrchol! Devatenáctiletá Bára včera ve vinohradském Radiopaláci slavila svůj brzký vstup mezi dospělé, ale k maturitě už dojít nestihne. Zemřela přímo na místě po čtyřiceti minutách oživování.

Pro maturantku Báru byla zábava na plese její poslední v životě, studentka si s sebou vzala na povzbuzení drogy, ale snědla jich víc, než dokázala zvládnout: „Volala mi přítelkyně, že její spolužačka zkolabovala na plese a že měla v pití nějaké drogy, hned jsem si pro přítelkyni přijel, tady ji nenechám,“ rozpovídal se pro TV Nova přítel jedné z jejích spolužaček.

Studenti našli Báru bez známek života na toaletách, ale ani okamžitý příjezd záchranné služby byl k ničemu, po 40 minutách oživování byla prohlášena za mrtvou. Jakou drogu si Bára vzala zatím nevíme, ale všechny spekulace odkazují na mezi mládeží oblíbenou extázi. V kombinaci s alkoholem a dehydratací se pak jedná o celkem rychlou jízdenku na onen svět.

Šokující byl také přístup organizátorů k celému neštěstí, kteří rozhodli dál pokračovat v zábavě, jako by se nechumelilo. Přestože přímo uprostřed veselí zemřela mladá dívka, ples měl pokračovat dál. Tomu podle serveru iDnes.cz učinil přítrž Bářin spolužák, který vyběhl na jeviště a na všechny se rozkřičel: „Vy si tady tančíte a mně tu umřela kamarádka!“ Teprve poté se ředitel školy rozhodl ples ukončit.

Bářiny spolužačky jsou ze smrti své kamarádky v šoku, nikdo nečekal, že Bára vezme doslova svou předplesovou výhrůžku. Na Facebook si totiž den předtím napsala, že se „zlíská jako prase“. K tomu jí měly dopomoct nejspíš i ty drogy, ale mladá dívka doplatila na svou nezkušenost.