Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Devátá medaile z Tokia je doma! Šlouf s Dostálem si v deblkajaku zajeli pro bronz

Zdroj: Profimedia
Tokio 2020

Rychlostním kanoistům se na olympijských hrách podařil veliký úspěch. Josef Dostál (28) a Radek Šlouf (26) vybojovali bronz v závodě deblkajaků na trati 1000 metrů. Česká republika tak získala již devátou medaili.

V úterý se kajakáři Josefu Dostálovi nezadařilo tak, jak si představoval a v individuálním závodě skončil pátý. Když projel cílem, byl neskutečně vysílený a k břehu ho dokonce musel dovézt člun pořadatelů. Další hodinu se ani nemohl postavit na nohy.

Usnul díky Nohavicovi

Jenže on neměl čas, být smutný. Další den ve středu o půl dvanácté ho totiž čekal doblkajak s Radkem Šloufem. Josef si šel tedy brzy lehnout, aby byl na další den připravený. „Zabral jsem snad až v jedenáct. A to díky Jarkovi Nohavcovi, protože má uklidňující písničky. Když už fakt nemůžu usnout, tak si pustím jeho a u třetí písničky chrápu. Tímhle bych mu chtěl na dálku vzkázat díky,“ líčil Dostál pro web iDnes.

Bronzová medaile

Středeční závod v doublkajaku však dopadl krásně. Čeští reprezentanti vybojovali bronzovou medaili, předstihli je jen Australané Jean van der Westhuyzen a Thomas Green a Němci Max Hoff a Jacob Schopf. Dokázali však porazit maďarskou dvojici Bence Nádas a Bálinta Kopasze. 

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články