Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Devadesátky a Ludvík Černý: V seriálu ho hraje Ruml, jak vrah vypadal ve skutečnosti

Devadesátky: Matouš Ruml si zahrál Ludvíka Černého, člena orlického gangu
Zdroj: Se svolením ČT
+ Další 2 fotografie
Devadesátky

Postava Ludvíka Černého se doposud objevila alespoň formou zmínky v každém díle seriálu Devadesátky. Málokdo si přitom uvědomil, o koho jde. Černý byl totiž jedním z členů orlického gangu a vykonal většinu vražd, které má zločinná skupina na svědomí. Psychopata s dětskou tváří, kterému komplicové přezdívali Pacient, v seriálu České televize ztvárnil Matouš Ruml.

Ludvíkovi Černému se v seriálu Devadesátky dostanou vyšetřovatelé na stopu hned v první epizodě. Tým kolem vyšetřovatele Tůmy, kterého si střihl Ondřej Sokol, na Černého poprvé narazí, když pátrá po vrahovi Jiřího Jívy (ve skutečnosti šlo o Jiřího Vrbu). Málokterý divák přitom v ten moment tuší, jak výrazná postava onen podezřelý je.

Ludvík Černý je totiž člen gangu tzv. orlických vrahů, kteří připravili o život v devadesátých letech celkem pět lidí, které zabili a jejich těla hodili do přehrady Orlík. První tělo shodili ze Žďákovského mostu poté, co ho zabalili do drátěného pletiva, další oběti zavařili do sudu s louhem. Dodnes se jedná o nejhorší případ sériových vražd v České republice. A Černý na nich má největší podíl. Byl totiž osobně vykonavatelem u většiny z nich.

Málokdo by přitom řekl, jaká bestie se za mužem s nevinnou tváří skrývá. Tak, jak ho popisují sousedé v seriálu České televize, ho popisovali i svědci ve skutečnosti u soudu. Černý byl vzorným manželem, vždy zdravil, byl milý a lidem nezištně pomáhal. Když ale došlo na vraždu, neměl s ní sebemenší problém. Ostatně byl to on, koho napadlo do sudů přidávat louh. Ve vraždách a likvidaci těl se zkrátka vyžíval.

V minisérii Černého ztvárnil Matouš Ruml, známý ze seriálu Comeback nebo z novinky Srdce na dlani. Tvůrci se tentokrát nesnažili, aby herec vypadal úplně přesně jako předloha, jak tomu bylo v případě Michala Novotného a jeho Ivana Jonáka. Zaměřili se spíš na to, jak svědci Černého popisovali. Tedy mladické až dětské rysy ve tváři, milý výraz, typický slušňák. Zadání Ruml ztvárnil na jedničku. Ostatně přesvědčit se o tom můžete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy