Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Sebevražda dcery Stelly Zázvorkové: Jak souvisela s pohádkou Šíleně smutná princezna?

Zdroj: Se souhlasem Filmového studia Barrandov
+ Další 2 fotografie
tragédie
Pohádka Šíleně smutná princezna je jednou z nejoblíbenějších. U diváků je stále velmi populární a ani po 51 letech od natočení nepřichází o příznivce. Jistě na tom nese svůj díl i výborný výběr herců. I když jste ji určitě viděli několikrát, vsadíme se, že těchto šest věcí jste nevěděli.

1. Jízda na krávě

Václav Neckář v roli prince osedlal krávu a jezdil na ní. Pro herce to nebyl žádný oříšek, protože v té době už uměl docela dobře jezdit na koni. "Na farmě v Líšnici za Mostem mě před 57 lety trénoval Ferda Mynařík. Jezdil jsem Dezerta, ale myslím, že dezertem jsem pro koníčka byl spíš já," vzpomíná Neckář a obratem dodává, že na krávě mu to šlo dokonce lépe.

2. Sebevražda

S premiérou filmu je spjata tragická událost. Zabila se během ní dcera Stelly Zázvorkové, jež v pohádce hrála chůvu. Janě Kopecké, kterou měla Zázvorková s dalším slavným hercem Milošem Kopeckým, bylo v ten osudný moment 15 let. Ani po desítkách let se zatím nezjistilo, proč sebevraždu spáchala. Povídalo se, že stejně jako její otec trpěla depresemi. Údajně se také nevyrovnala se slávou své matky a cítila se méněcenná.

3. Jak to bylo se jmény?

Se jmény si filmaři vůbec hlavu nelámali, navíc zazní v celé pohádce pouze jednou. Princezna se jmenuje Helena stejně jako její představitelka, zpěvačka Helena Vondráčková. Ani u prince Václava tomu nebylo jinak, jeho protagonista se jmenuje Václav Neckář.

4. Menzel ji připravil o roli

Helena Vondráčková se měla po Neckářově boku objevit už ve filmu Ostře sledované vlaky. Měla za sebou kamerové zkoušky, jenže nakonec nepadla do oka režisérovi Jiřímu Menzelovi. Byla vyšší než drobný Neckář, a tak ji režisér vyřadil.

5. Ohromný úspěch

Film měl premiéru v roce 1968 a do kina se na něj zašly podívat tři miliony diváků, což byl velký úspěch.

6. Mladý hudební talent

Za všemi písněmi z filmu stojí známý hudebník Jan Hammer, který dlouhodobě žije a tvoří v Americe. V té době mu bylo pouhých 17 let.

Související články

Další články