Příroda je neskutečná a někdy velmi krutá. V Africe se ženě narodilo dítě s velmi vzácnou vadou, které přežilo jen jediný den.

Vrozené vadě se říká kyklopie, protože dítě má jen jedno nebo dvě oka v půlce čela, nos a ústa mu často chybí nebo nejsou funkční. Většina dětí s tímto onemocněním není schopna mimo dělohu dýchat, umírají krátce po narození.

O posledním případu kyklopie informoval na svém blogu člen mírových sborů v Kamerunu Sean McCaffery. „Byl jsem na návštěvě v místní nemocnici, kde mi sestra ukázala novorozeně zabalené v ručníku. Dítě nemělo nos a mělo velmi silně deformované oko se dvěma panenkami. Trup i paže se zdály normální, ale dítě mělo mužské i ženské pohlavní orgány a chyběl mu řitní otvor,“ popsal děsivou událost muž. Dítě se prý snažilo hýbat končetinami, ale vzhledem k tomu, že nemohlo dýchat, zemřelo.

Matka tohoto dítěte žila v buši daleko od nemocnice a do těla se jí musely dostat nějaké toxiny, které plod poškodily. „Kdyby v těchto místech byl k dispozici ultrazvuk, nemusela žena projít takovým šokem, zklamáním a zostuzením,“ dodal muž.