Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dětské tělo je čisté, ženy mi nevoní: Pedofil a vrah holčičky Oplištil chce na svobodu

Dětské tělo je čisté, ženy mi nevoní: Pedofil a vrah holčičky Oplištil chce na svobodu
Zdroj: reprofoto ČT
zabil Barunku
Před třiceti lety znásilnil a zavraždil Jaroslav Oplištil (65) teprve sedmiměsíční Barborku. V současné době Oplištil pobývá v psychiatrické léčebně v Kosmonosích nedaleko Mladé Boleslavi. Vrah a pedofil chce na svobodu s tím, že se bude léčit ambulantně. Soud mu zatím nevyhověl, jednání bylo o měsíc odročeno kvůli technickým problémům. Za měsíc ale může být Oplištil na svobodě.

Při rozsáhlé amnestii v roce 1990 byl propuštěn mimo jiné i pedofil Jaroslav Oplištil. Ten byl před tím již sedmkrát trestaný za činy proti nezletilým. Na svobodu se dostal právě díky amnestii a krátce nato získal práci jako sanitář na dětském oddělení.

Odnesl si miminko

Dne 30. dubna Oplištil z Nemocnice Na Bulovce, kde pracoval, odnesl sedmiměsíční holčičku Barborku. Odnesl ji do své ubytovny, kde děťátko znásilnil a poranil. Holčička stále plakala, a tak ji udusil. Po děvčátku se začalo pátrat a policie si hned domyslela, odkud vítr vane. Oplištila zastihla na ubytovně ještě s tělíčkem mrtvého miminka. To v panice hodil pod postel.

K hrůznému činu se ale vrah rychle doznal. Trestu smrti unikl pouze doslova o den, i přes to, že jej sám požadoval. Byl zrušen den poté, co čin spáchal. Nakonec byl odsouzen pouze na 25 let. Trest uplynul v květnu 2015, po propuštění okamžitě nastoupil na ústavní léčbu v Psychiatrické léčebně v Kosmonosech.

"Když jsem nalitej, mám slabost na něžnost. Přitahují mě děti. Dětský tělo je takový čisťounký, vemte si ženskou, jak je to chlupatý a smradlavý," uvedl podle magazínu Téma Oplištil po svém činu kriminalistům.

Za měsíc může jít ven

Oplištil chce na svobodu s tím, že se bude léčit ambulantně. To ale zatím Okresní soud v Mladé Boleslavi neschválil. Soudní stání bylo o měsíc odročeno stání o měsíc, protože se kvůli technickým problémům nepodařilo spojit přes internet se soudním znalcem. Vrah a pedofil si tak minimálně ještě měsíc pobude v léčebně.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy