Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Dětské hvězdy Jakub Barták a Nico Klimek: Herectví se chceme věnovat i v dospělosti

+ Další 4 fotografie

V poslední době se v českých filmech i seriálech objevuje stále více mladých hereckých talentů. Mezi nimi jsou i dětští herci Jakub Barták a Nico Klimek, kteří zazářili po boku hvězd, jako jsou Eva Holubová, Jaroslav Dušek nebo Veronika Khek Kubařová. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradili, jak zvládají skloubit natáčení a školu a kdo z herců jim přirostl nejvíce k srdci. 

Skvělá parta

Dětští herci Jakub Barták a Nico Klimek zazářili v novém filmu Přání k narozeninám, kde se objevili po boku matadorů české kinematografie. Jaké to pro kluky bylo stát na place po boku slavných herců, které znají z filmů a seriálů? "Poprvé to pro mě bylo hodně nový a všichni se tam seznamovali a potom to byla se všemi herci sranda a podle mě to byla skvělá skupina," zavzpomínal na začátek natáčení filmu starší z chlapců Nico Klimek.

"Když jsme se seznámili, tak to bylo peckový. Strašně mě to s nimi bavilo, hrálo se mi s nimi strašně dobře a nedokážu si ani představit, s jakými herci by to bylo lepší," doplnil svého kamaráda pro eXtra.cz Jakub Barták.

Ačkoli jsou ještě děti, Nico s Jakubem se brzy spřátelili s ostatními hereckými hvězdami. "Nejvíc mi k srdci přirostl Matěj Hádek a Jarda Dušek," prozradil Nico. "Pro mě to byla Valentýna Bečková," řekl Kubík, který si nejvíce rozuměl s herečkou, která se objevila v roli jeho filmové sestry.

Školu doháněli

Protože jsou oba kluci ještě školáci, je jasné, že pro ně muselo být skloubení natáčení a povinné školní docházky náročné. "Já jsem měl úlevu docela velkou, protože na začátku jsem musel školu dodělávat hodně, ale postupně jsem to dohnal a už to bylo v pohodě," řekl na premiéře filmu v pražské Lucerně starší z obou kluků. "Já jsem to musel dohánět každý den, ale podle mě to šlo dobře," řekl Jakub Barták

Oba představitelé dětských rolí v novém filmu režisérky Marty Ferencové se svorně shodli, že by se chtěli herectví věnovat i v dospělosti. Stejně to má i jejich malá kolegyně Valentýna, která má s účinkováním před kamerou již bohaté zkušenosti.

"Až budu starší, asi bych si chtěla zahrát královnu nebo superhrdinku," prozradila eXtra.cz další z dětských hereckých hvězd Valentýna Bečková, která si v Přání k narozeninám zahrála dceru herečky Veroniky Khek Kubařové.

Celý rozhovor s Nicem a Jakubem si můžete pustit v galerii eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy