Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dětské bohyně v Nepálu: Jezdí je uctívat tisíce lidí a musí je doslova nosit na rukou

Život Kumárí je velmi omezený.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie

Ve většině částí světa jsou božstva pouze duchovními bytostmi, ale v Nepálu mají posvátné dívky z masa a kostí, které uctívají jako ztělesnění hinduistické bohyně Kálí a nazývají je Kumárí.

Dívky jsou vybírány ve věku kolem čtyř let a do první menstruace jsou uctívány jako bohyně. A jak se taková bohyně vybírá? Dívky ve věku 3 až 5 let musí splňovat určitá kritéria: být zdravé, nemají jizvy, nešilhají, mají příznivý horoskop a další. Pokud rodiče souhlasí, může být dívka prohlášena za bohyni.

Dívce musí lidé prokazovat čest, nesmí chodit ven, je schovaná v chrámu a do společnosti se dostane jen v rámci festivalů a průvodů. Bohyně v Nepálu se také nesmějí dotknout země. Jsou tak stále ručně přenášeny a když jejich „funkční období“ skončí, hodně z nich neumí chodit. Do oblasti za nepálskými bohyněmi dorazí každý rok tisíce lidí, toužících po požehnání.

Kumárí přestává být bohyní s úderem prvních měsíčků, ze dne na den se tak musí stát úplně normální dívkou. Pomáhá jí přitom rodina, která k ní ještě 12 dní dochází a snaží se ji naučit běžným činnostem. Nicméně dívka už nemá šanci na provdání. V Nepálu prý sňatek s Kumárí znamená neštěstí.

Související články

Další články