Cameron Diaz, Julia Roberts nebo třeba J. Lo. jsou celebrity, které své tělo pravidelně detoxikují a tím ho udržují v konci. Pokud jste ještě žádný detox nedržela, je potřeba mít silnou vůli, vydržet a hlavně vybrat si tu správnou formu detoxikace. Možná právě tyto rady vám pomohou, a tak nastartujete svůj zpomalený metabolismus a pročistíte tělo.

Detox by měl trvat 1 měsíc a je důležité nevynechat ani jednu z částí. Tím byste totiž detoxikační účinky zastavily a rozhodně byste se nedočkaly vytouženého cíle. Podstatné je brát detox jako očistu, a ne jako formu hubnutí, přestože následkem omezení stravy rozhodně nějaké to kilčo shodíte.

Detoxikační plán

1. týden

První týden musíte nastartovat tělo a zahájit očistu, a proto si budete muset vystačit jen s vodou, zeleným čajem a šťávami ze zeleniny, které ovšem můžete konzumovat v neomezeném množství.

2. týden

Budete pokračovat v režimu, který jste si první týden nastavili, ovšem ze zeleniny se omezíte jen na tu zelenou. Jednou denně můžete i čistý kuřecí nebo rybí vývar.

3. týden

V tomto týdnu se už můžete odměnit ovocnými šťávami, které ovšem pijte pouze dopoledne. Jinak můžete stále vodu, zelený čaj a jakoukoli zeleninovou šťávu.

4. týden

V posledním týdnu můžete přejít na tuhou stravu, a tak můžete konzumovat zeleninu i ovoce v pevném stavu a dále pít všechny šťávy.

Pokud vydržíte měsíc jet podle tohoto programu, vaše tělo se parádně pročistí a vy se budete cítit skvěle. Detox byste měli provádět minimálně 2× za rok.