Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Děti z domovů slavily úspěch při prodeji dárků. Vydělaly přes 220 000 korun

Děti z domovů
Již tradičně prodávaly děti z dětských domovů v průběhu adventu vlastnoručně vyrobené dekorace a ozdoby. Díky své snaze si v rámci Obchůdků s Albertem vydělaly krásných 222 tisíc korun.

Do výroby a prodeje ozdob a dekorací se v letošním nelehkém roce zapojilo 30 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka. „Tak jako celý letošní rok i Obchůdky byly úplně jiné, než jsme byli zvyklí. Do poslední chvíle jsme řešili jejich průběh. Místo tradičních obchůdků v prodejnách Albert jsme zajistili vytápěné venkovní stánky. Nově jsme část organizací přesunuli do internetového prostředí, kde probíhal online prodej. I přes nepříznivou situaci jsou děti i zákazníci moc spokojeni, a všem pateří velké poděkování,“ říká Petra Režná manažerka Nadačního fondu Albert, která Obchůdky již devátým rokem organizuje.

Prodej není legrace

Děti si vyzkoušely, jaké je to být obchodníkem. Kromě prodeje a komunikace se zákazníky také nakupovaly materiály, vymýšlely výrobky, tvořily je i naceňovaly. Letos je navíc i nafotily, aby je mohly nabízet online. Vyzkoušely si prostě celý proces od píky.

„Pro děti jsou to cenné zkušenosti, které jim jistě pomohou při vstupu do samostatného života,“ dodává Irena Adámková, zástupkyně ředitele Dětského domova Prostějov. Na nákup materiálu jim přispívá Nadační fond Albert.

Někteří malí obchodníci už mají i své zákazníky, kteří se každoročně vracejí. „Opět přišli naši stálí zákazníci, kteří děti už znají. Prohodili s nimi pár slov, jak se mají, co škola, a především děti slyšely, jak se nabízené zboží lidem líbí. Nakupující chtěli často vědět, jak se dekorace vyrábí. Hitem letošních obchůdků byli opět andílci z korálků, pedigu, korku a keramiky,“ popisuje Irena Adámková.

Odměny dětem, výlety či večeře

Celý výtěžek z prodeje putoval přímo do rukou konkrétních organizací. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř tři miliony korun,“ doplňuje Petra Režná.

S utrženými penězi dětské domovy nakládají podle vlastního uvážení. Nejčastěji jdou na odměny dětem, jako je například společný výlet, sváteční večeře či na různé dobroty.

„Výtěžek z prodeje použijeme na vyplacení odměny dětem, které se podílely na výrobě a samotném prodeji, ale i na něco společného pro všechny děti,“ popisuje Irena Adámková.

Související články

Další články